Založ si blog

Prečo sa nedarí ľudstvu dosiahnuť harmónie a lásky medzi sebou?

Dokonalosť prírody je postavená na spojení protikladov. Svetlo a tma, teplo a zima, … a tak by sme mohli pokračovať vo výpočte protikladov, ktorých spojenie v prírode vytvára funkčný dokonalý mechanizmus našej planéty. Stačí prísť do prírody a každý je ohromený jej krásou a harmóniou – hory, voda, lesy, zvieratá. Kľúč krásy a harmónie je postavený na spojení sa všetkých odlišných častí do jedného celku.

Prečo sa ľudstvu nedarí dosiahnuť harmóniu?

Rovnakú odlišnosť sme všetci ľudia dostali do vienka v rôznej podobe. Rôzne farby pleti, vyznania a presvedčenia, rôzne životné hodnoty a ciele. Bohužiaľ, nekonáme podľa vzoru prírody, nespájame sa nad týmito rozdielmi, ktoré v každom národe a v človeku sú.

Preto sú na svete vojny, krízy a utrpenie. Nechceme vypočuť prírodu, rešpektovať ostatných a naše vzájomné odlišnosti na všetkých úrovniach.

Nasledovať prírodu a jej zákony

Rovnako tak ako všetky protiklady v prírode vytvárajú krásny a dokonalý svet v ktorom žijeme, tak aj protiklady ľudí majú potenciál vytvoriť rozmanitú, krásnu a prosperujúcu spoločnosť, a to prostredníctvom nášho spojenia.

Ako môže každý prakticky ihneď začať?

Mudrcmi je povedané: „Nerob druhým to, čo nechceš, aby robili tebe.“ Ak pomocou tejto vety skontrolujeme naše myšlienky, a tým potom ovplyvníme naše činy, celý svet posunieme k lepším zajtrajškom pre všetkých.

Prečo si pozitívnym myslením a vizualizáciou nevytvoríme šťastný život?

25.09.2020

Existuje veľa odporúčania ako si zaistiť šťastný život: „Myslite pozitívne, prajte si a vaše prianie sa splní, vizualizujte si svoj šťastný život, …. prečo to nefunguje?“ Ako si vytvoriť šťastný život? Svoj život si nemôžeme vytvárať v ilúziách a fantáziách našich myšlienok. Žijeme vo fyzickom svete a preto všetky pozitívne myšlienky a dobré [...]

USA pod tlakom evolúcie prírody, alebo koniec ilúzie amerického sna

24.09.2020

Celý svet obdivoval americký sen, zem neobmedzených možností. Ľudia, ktorí pricestovali z celého sveta mohli realizovať svoje nápady, vízie čím rozprávkovo zbohatli. Sme svedkami začiatku rozpadu tejto ilúzie, pretože bola od začiatku postavená na zlých základoch. Základy amerického sna, ktoré odporujú prírode Rozvinutá egoistická podstata jedinca zohrala v americkej [...]

Vyučovací predmet, ktorý nám v škole chýba už 246 rokov a závisí na ňom naše prežitie

23.09.2020

V roku 1774 za vlády Márie Terézie bol prijatý všeobecný vzdelávací školský poriadok o dochádzke do školy … Tento zásadný krok priniesol vzdelanie a naštartoval vývoj vzdelávacieho systému. Bohužiaľ už od začiatku až do dnešnej doby mu chýba hlavný vyučovací predmet. Matematika, Čeština, chémia, fyzika, dejepis a množstvo ďalších predmetov, ktoré z [...]

pjimage

Na Orave sa podarila veľká vec. Majú pôrodnicu, akú môžu závidieť i za hranicami

28.09.2020 20:41

Celý projekt nemocnice s poliklinikou v Trstenej si vyžiadal päť miliónov eur.

Roman Mikulec

Minister vnútra Mikulec vypísal výberové konanie na policajného prezidenta

28.09.2020 13:21, aktualizované: 18:17

Nový šéf polície sa bude napriek avizovaným zmenám zatiaľ vyberať podľa aktuálnych pravidiel.

cichanovská bielorusko

Cichanovská vyzvala Macrona, aby bol mediátorom pri riešení krízy v Bielorusku

28.09.2020 12:49, aktualizované: 16:17

Bieloruská opozičná líderka Cichanovská uviedla, že francúzsky prezident by mohol do dialógu zapojiť aj Rusko.

mikas matovič

Rúška budú opäť povinné aj v exteriéri, hromadné podujatia zakázali

28.09.2020 12:38, aktualizované: 19:45

Sprísnia sa aj opatrenia pre prevádzky verejného stravovania a obchody. Ústredný krízový štáb navrhuje vláde vyhlásiť na Slovensku núdzový stav.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom autentickej Kabaly v medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou mistovsrdci.cz/. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 96992x
Priemerná čítanosť článkov: 2021x

Autor blogu