Založ si blog

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho pokračovať, ale prejdime rovno k dôležitejšiemu problému:

Čo je príčinou týchto extrémnych horúčav?

Vedci tvrdia, že za to môžu skleníkové plyny, a tvrdia, že ak ich produkciu výrazne neznížime, vlny horúčav budú väčšie a častejšie.

To sa môže, ale nemusí stať. Všetko závisí na každom z nás. Máme možnosť pochopiť a odhaliť fungovanie prírody a vykonať skutočnú nápravu. Ľudia často radi hovoria, že sú pánmi tvorstva. To nie je celkom pravda. My nie sme pánmi tvorstva, ale stojíme na najvyššom stupni pyramídy stvorenia. Toto postavenie nám prináša veľkú zodpovednosť, pretože všetko, čo robíme, a najmä to, aké medziľudské vzťahy medzi sebou vytvárame, ovplyvňuje všetky nižšie úrovne prírody, teda úroveň zvierat, rastlín a minerálov.

Ak sú naše medziľudské vzťahy založené na vykorisťovaní a nenávisti, negatívne ovplyvňujeme všetky úrovne prírody pod nami. To sa potom prejavuje extrémnymi klimatickými a geologickými zmenami, ktoré následne spôsobujú vlny horúčav, hurikány, zemetrasenia atď.

Skutočné riešenie otepľovania

Koľko komisií, projektov a politicko-ekonomických rozhodnutí bolo prijatých na obmedzenie a zníženie emisií skleníkových plynov? Najnovší veľký plán predložila Európska únia. Cieľom je znížiť emisie o 55 % do roku 2030.

Nechajme bokom všetky tieto politické rozhodnutia, pretože, ako vidíme, nepomohli v minulosti a nepomôžu ani teraz. Riešenie totiž nie je na ekonomickej alebo politickej úrovni, ale v oblasti nápravy medziľudských vzťahov.

Musíme si uvedomiť svoju zodpovednosť za to, že každý z nás stojí na vrchole pyramídy stvorenia a každou myšlienkou, slovom a činom, ktoré máme voči iným ľuďom, ovplyvňujeme systém prírody pod nami. Ak je náš čin, slovo alebo myšlienka voči inému človeku pozitívna, potom pozitívne ovplyvňujeme prírodu. Ak je negatívna alebo nenávistná, pôsobíme na nižšie úrovne negatívne.

Všetci poznáme príslovie „Kto seje vietor, žne búrku“. Jeho výklad pre všetky prírodné extrémy, nielen pre vlny horúčav, znie: „Ak zasievame vietor do našich vzťahov, od prírody žneme búrku.“

Vlny horúčav i všetky problémy ľudstva majú len jedno riešenie. Snažme sa spoločne, v každom medziľudskom kontakte, zasievať myšlienku vytvárania pozitívnych vzťahov, interakcií a činov voči iným ľuďom.

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Don’t Look Up! K zemi hľaď! alebo čo máme spoločné s filmom?

19.01.2022

Na čele rebríčka najlepšie hodnotených filmov sa umiestnila katastrofická komédia Don’t Look Up. Hrá v ňom dvojica astronómov, ktorí sa snažia varovať ľudstvo pred veľkým meteoritom, ktorý zasiahne Zem a spôsobí totálnu skazu. Dvojica astronómov prezentuje fakty a informuje médiá, vládu a ľudí na celom svete o zrážke meteoritu so Zemou. Nikto ich však neberie [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 194996x
Priemerná čítanosť článkov: 2241x

Autor blogu