Založ si blog

USA pod tlakom evolúcie prírody, alebo koniec ilúzie amerického sna

Celý svet obdivoval americký sen, zem neobmedzených možností. Ľudia, ktorí pricestovali z celého sveta mohli realizovať svoje nápady, vízie čím rozprávkovo zbohatli. Sme svedkami začiatku rozpadu tejto ilúzie, pretože bola od začiatku postavená na zlých základoch.

Základy amerického sna, ktoré odporujú prírode
Rozvinutá egoistická podstata jedinca zohrala v americkej spoločnosti nebezpečný trik. Využívanie ostatných k získaniu osobného prospechu a vybudovanie amerického sna jednotlivca na úkor ostatných sa stalo bežnou praxou. Výsledkom bol neustále rastúci extrémny sociálny rozdiel medzi ľuďmi, ktorý eskaloval do takých rozmerov, že sa neudržal pre ďalší život a preto prichádzajú zmeny.

Násilie v uliciach je len dôsledkom toho, čo sa posledných desaťročiach v USA kumulovalo. Myšlienka zjednocovania krajín hovoriacich rovnakým jazykom je krásna, ale neurobí z Ameriky jednotný národ, pokiaľ základ amerického sna a jej ekonomiky nebude postavený v prospech všetkých a nie v prospech pár jednotlivcov.

Zjednotení ľudia musia byť skutočne takí ako v prírode, kde sú všetky časti spojené do jedného celku a všetci žijú v jeho prospech. Presne takto sa musia aj ľudia, nie len v Amerike, ale kdekoľvek vo svete, spojiť, aby fungovali v prospech celej zeme a nie vo svoj prospech. Nestačí o tom len hovoriť, či sa tváriť, že tak činíme. Spojenie sa musí prakticky naplňovať.

Pokiaľ Američania nezrealizujú myšlienku skutočného spojenia medzi ľuďmi, neprijmú integritu prírody ako vzor pre svoje chovanie, nemôžu byť vzorom pre celé ľudstvo. Pokiaľ to urobia, potom môžu byť vzorom pre celé ľudstvo. V súčasnej dobe prebiehajú ohne, protesty a streľby. Bohužiaľ sú predzvesťou ešte väčšieho tlaku, ktorý príroda vyvinie, aby donútila nie len USA k skutočnému zjednoteniu všetkých ľudí medzi sebou a prírodou samotnou.

Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

23.10.2020

Pokiaľ sa pozrieme na prvú vlnu a priebeh druhej vlny je jasné, že následkom uzavretia všetkého dochádza v každej zemi k zníženiu nárastov nakazených. Ale, čo sa opäť stane po otvorení ekonomiky? Zníženie, nárast a stále dokola Zdá sa, že sa svet do začarovaného kruhu a môžeme v ňom zotrvať niekoľko cyklov. Uzavretie zeme po ekonomickej stránke, obmedzenie [...]

Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu

21.10.2020

Ešte pred pár desiatkami rokov ľudia verili v nadprirodzené sily, či už čarodejnice, démonov, víly, škriatkov a v ďalšie rozprávkové postavy. Verili tiež oveľa viac vo vyššiu silu a jej riadenie pomocou dobra a zla. Keď boli blesky a hromobitie, „boh sa na nás hneval a zoslal nám trest“, keď pršalo v období sucha, bola to „božia milosť zaslaná k [...]

Ako súvisí riziko záplav z priehrady Tri rokliny v Číne s našimi perinami?

18.10.2020

Prebúdzam sa v pohodlí domova vedľa svojej krásnej ženy. V televízii informujú správy o dianí v Číne: „Hrozí pretrhnutie priehrady Tri rokliny, záplavy môžu uškodiť miliónom ľudí v Číne…“, preťahujem sa a chúlim pod perinu s myšlienkou „ To sa ma netýka, hlavne že ja sa mám dobre.“ Spravodajstvo pokračuje: „ V Amerike sa stupňuje násilie, streľba a [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou mistovsrdci.cz/. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 109614x
Priemerná čítanosť článkov: 1890x

Autor blogu