Založ si blog

Aké je tajomstvo úspechu Karla Gotta

Najúspešnejší český spevák, ktorý vydal 293 sólových albumov na domácej scéne i v zahraničí. Získal 42 Slávikov a desiatky ďalších ocenení. Čo ale v skutočnosti stojí za jeho úspechom a popularitou?

Samozrejme, že skvelý hlas a neopomenuteľné pesničky, ale čo urobilo z Karla Gotta božského Karla?

Pozrime sa do histórie, na jeho koncerty, na jeho vystupovanie v televíznych reláciách a v médiách. Vystupoval vždy s úsmevom, vrelosťou, pokorou a láskou ku každému, s kým sa stretol. Skromne preberal jedného Zlatého slávika za druhým, trpezlivo odpovedal novinárom a obdivoval a klaňal sa fanúšikom. Nikdy nezaznelo, že by sa nad niekoho povyšoval, niekomu vysmieval alebo niekomu ublížil. Preto nemohol získať iný prívlastok, než získal, a to „božský“ Karel.

Vo svojich piesňach a komunikácii s ostatnými predával lásku, uznanie, pokoru, vlastne tie najvyššie hodnoty, ktoré v dnešnej dobe v spoločnosti chýbajú a sú tak potrebné. Po jeho vystúpeniach sa ľudia práve vďaka nim cítili dobre a naplnený, pretože Karlovi Gottovi sa naozaj podarila naplniť podstata jeho prezývky „božský“, vďaka svojmu spievaniu a vystupovaniu dal ľudom pocit spojenia, lásky, súnáležitosti, a to všetko v jednom okamžiku.

Tajomstvo úspechu Karla Gotta môžeme využiť všetci. Každý robí svoju prácu dôležitú pre spoločnosť. Je jedno čo robíme, či je niekto kuchár, murár či učiteľ. Pokiaľ sa budeme k druhým ľudom chovať s láskou, vľúdnosťou, uznaním a snažiť sa vytvoriť pozitívne vzťahy, potom prívlastok „božský“ môže mať každý z nás.

Každý človek môže byť rovnako nezabudnuteľným prínosom pre spoločnosť, ako bol a je Karel Gott. Záleží len na nás, ako sa budeme chovať k druhým ľudom…

Požiare v Austrálii, kde je skutočná príčina?

09.01.2020

Aktuálne požiare v Austrálii zachvátili už približne päť miliónov hektárov pôdy, čo je oblasť väčšia než Slovensko. Zatiaľ čo celý svet sleduje horiace lesy a marný boj hasičských viac »

ružomberok, mesto

Firmy sú znepokojené blokádami ciest, Pellegrini vyzýva na ich ukončenie

29.01.2020 12:55

Kamionisti aj v stredu blokujú dopravu na Slovensku. Firmy sú znepokojené, v prípade škôd ich budú vymáhať. Premiér Pellegrini vyzval na ukončenie blokád.

Richard Sulík

SaS navrhuje 158 riešení pre školstvo, vedu a výskum či šport

29.01.2020 12:47

Strana na čele s jej lídrom Richardom Sulíkom predstavila riešenia v programe Vzdelaná spoločnosť, ktoré navrhujú do parlamentných volieb.

voľby, urna

Mesiac do volieb, boj o voliča sa zostruje

29.01.2020 12:00

O mesiac v sobotu 29. februára sa o siedmej ráno otvoria volebné miestnosti. Boj o voliča je tým ostrejší, čím viac sa kráti volebný meter.

Vladimir Putin

Ruský prezident by mohol mať titul Vrchný vládca, navrhuje komisia

29.01.2020 11:57

Kremeľ dnes na iniciatívu reagoval zdržanlivo, prezident Vladimír Putin vraj na túto otázku "nemá názor".

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom Kabaly medzinárodnej akadémie Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/, ktorá šíri myšlienku zjednotenia ľudí, jednotu národov a lásky k človeku. Venuje sa terapii tmou v www.mistovsrdci.cz Viac o ňom nájdete na www.vladimirbohm.cz

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 14853x
Priemerná čítanosť článkov: 7427x

Autor blogu

Kategórie

Archív