Založ si blog

Aké je tajomstvo úspechu Karla Gotta

Najúspešnejší český spevák, ktorý vydal 293 sólových albumov na domácej scéne i v zahraničí. Získal 42 Slávikov a desiatky ďalších ocenení. Čo ale v skutočnosti stojí za jeho úspechom a popularitou?

Samozrejme, že skvelý hlas a neopomenuteľné pesničky, ale čo urobilo z Karla Gotta božského Karla?

Pozrime sa do histórie, na jeho koncerty, na jeho vystupovanie v televíznych reláciách a v médiách. Vystupoval vždy s úsmevom, vrelosťou, pokorou a láskou ku každému, s kým sa stretol. Skromne preberal jedného Zlatého slávika za druhým, trpezlivo odpovedal novinárom a obdivoval a klaňal sa fanúšikom. Nikdy nezaznelo, že by sa nad niekoho povyšoval, niekomu vysmieval alebo niekomu ublížil. Preto nemohol získať iný prívlastok, než získal, a to „božský“ Karel.

Vo svojich piesňach a komunikácii s ostatnými predával lásku, uznanie, pokoru, vlastne tie najvyššie hodnoty, ktoré v dnešnej dobe v spoločnosti chýbajú a sú tak potrebné. Po jeho vystúpeniach sa ľudia práve vďaka nim cítili dobre a naplnený, pretože Karlovi Gottovi sa naozaj podarila naplniť podstata jeho prezývky „božský“, vďaka svojmu spievaniu a vystupovaniu dal ľudom pocit spojenia, lásky, súnáležitosti, a to všetko v jednom okamžiku.

Tajomstvo úspechu Karla Gotta môžeme využiť všetci. Každý robí svoju prácu dôležitú pre spoločnosť. Je jedno čo robíme, či je niekto kuchár, murár či učiteľ. Pokiaľ sa budeme k druhým ľudom chovať s láskou, vľúdnosťou, uznaním a snažiť sa vytvoriť pozitívne vzťahy, potom prívlastok „božský“ môže mať každý z nás.

Každý človek môže byť rovnako nezabudnuteľným prínosom pre spoločnosť, ako bol a je Karel Gott. Záleží len na nás, ako sa budeme chovať k druhým ľudom…

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

eské opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

ONLINE: Rusi sa snažia uniknúť mobilizácii. Zavrie Putin hranice?

26.09.2022 05:55, aktualizované: 08:19

Po vyhlásení čiastočnej mobilizácie utieklo z Ruska viac ako 260-tisíc mužov, tvrdí opozičný denník Novaja Gazeta a odvoláva sa na zdroj blízky Kremľu.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 198693x
Priemerná čítanosť článkov: 2284x

Autor blogu