Založ si blog

Požiare v Austrálii, kde je skutočná príčina?

Aktuálne požiare v Austrálii zachvátili už približne päť miliónov hektárov pôdy, čo je oblasť väčšia než Slovensko. Zatiaľ čo celý svet sleduje horiace lesy a marný boj hasičských záchranných týmov, poďme sa pozrieť na širšiu príčinu nielen tejto veľkej prírodnej katastrofy.

Horiaca Austrália, pustošiaci hurikán Durian, zemetrasenie v Peru, extrémne suchá v Europe, to je len malý úlomok najväčších prírodných katastrof z posledných mesiacov. Musíme si uvedomiť, že príroda je živý organizmus, na ktorom sme úplne závislí. Je naším domovom a my s ňou musíme žít v harmonickom vzťahu a pristupovať k nej s rešpektom. Je ako naša matka, jež nás porodila, a nieje možné, aby sme sa k nej chovali inak než k našej vlastnej matke, teda s rešpektom sa o ňu starali po celou dobu nášho života.

Pokiaľ by sme videli vzájomnú prepojenosť celej prírody a všetkých ľudí na svete, potom by sme chápali, aké obrovské škody páchame svojím chovaním k prírode, a tým i nám samotným. Ľudstvo nabralo kolízny smer medzi sebou a prírodou pred mnohými rokmi a teraz sme už jen svedkovia, ako nás príroda pomocou katastrof negatívne koriguje, aby sme zmenili naše chovanie k nej a medzi ľuďmi navzájom.

Všetky aktivity vedúce k záchrane planéty vo forme fyzickej nápravy súčasného stavu nebudú mať úspech, pokiaľ sa nebudeme zabývať skutočnou príčinou katastrof. Môžeme vysadzovať lesy, čistiť more, zachraňovať veľryby, ale postupne zistíme, že tieto činnosti skrátka nikam nevedú. Všetko sa bude len zhoršovať. Samozrejme, je lepšie sa snažiť pomáhať než škodiť či byť ľahostajný, ale ekologické katastrofy tým neodvrátime. Skutočná príčina je inde.

Príroda na nás tlačí, aby sme napravili medziľudské vzťahy a pozdvihli sa nad nenávisť, ktorá sa v súčasnej dobe medzi ľuďmi šíri. To je skutočná náprava, to je dôvod, prečo nás príroda pomocou katastrof podnecuje k zmene postojov, chovania.

Čo sa stane, keď začneme pracovať na napravení vzťahov medzi ľuďmi? Akýkoľvek pozitívny krok vedúci k náprave medziľudských vzťahov sa hneď premietne do celého systému prírody. Kedykoľvek vytvoríme pozitívne spojenie s druhým človekom alebo sa pozdvihneme nad nenávisť a rozdiely, ktoré sú medzi nami, ihneď pozitívne ovplyvníme prírodu a jej spätný vzťah k nám.

Ekologické a prírodné katastrofy sa vďaka napraveným vzťahom medzi ľuďmi môžu stať minulosťou. Alebo je tiež druhá možnosť, pokiaľ sa naše medziľudské vzťahy zhoršia, katastrofy budú ešte horšie a rozsiahlejšie. Človek svojimi vzťahmi priamo úmerne ovplyvňuje prírodu, nech už vedome či nevedome, každopádne výber je na nás.

Aké je tajomstvo úspechu Karla Gotta

06.01.2020

Najúspešnejší český spevák, ktorý vydal 293 sólových albumov na domácej scéne i v zahraničí. Získal 42 Slávikov a desiatky ďalších ocenení. Čo ale v skutočnosti stojí za jeho úspechom viac »

ružomberok, mesto

Firmy sú znepokojené blokádami ciest, Pellegrini vyzýva na ich ukončenie

29.01.2020 12:55

Kamionisti aj v stredu blokujú dopravu na Slovensku. Firmy sú znepokojené, v prípade škôd ich budú vymáhať. Premiér Pellegrini vyzval na ukončenie blokád.

Richard Sulík

SaS navrhuje 158 riešení pre školstvo, vedu a výskum či šport

29.01.2020 12:47

Strana na čele s jej lídrom Richardom Sulíkom predstavila riešenia v programe Vzdelaná spoločnosť, ktoré navrhujú do parlamentných volieb.

voľby, urna

Mesiac do volieb, boj o voliča sa zostruje

29.01.2020 12:00

O mesiac v sobotu 29. februára sa o siedmej ráno otvoria volebné miestnosti. Boj o voliča je tým ostrejší, čím viac sa kráti volebný meter.

Vladimir Putin

Ruský prezident by mohol mať titul Vrchný vládca, navrhuje komisia

29.01.2020 11:57

Kremeľ dnes na iniciatívu reagoval zdržanlivo, prezident Vladimír Putin vraj na túto otázku "nemá názor".

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom Kabaly medzinárodnej akadémie Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/, ktorá šíri myšlienku zjednotenia ľudí, jednotu národov a lásky k človeku. Venuje sa terapii tmou v www.mistovsrdci.cz Viac o ňom nájdete na www.vladimirbohm.cz

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 14854x
Priemerná čítanosť článkov: 7427x

Autor blogu

Kategórie

Archív