Založ si blog

Brexit – začiatok rozpadu EÚ alebo kam ďalej, Európa . . .

Pár týždňov po odchode Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ nedošlo k naplneniu čiernych scenárov o ekonomickom krachu Európy v dôsledku tohto kroku a ani sa neprejavili žiadne sociálne nepokoje či problémy. Prečo všetko prebehlo v pokoji a médiá sa tejto téme už takmer nevenujú?

Európska únia, akokoľvek sa mohla zdať pozitívnym a výhodným spojením pre členské štáty, je od začiatku odsúdená k zániku. Akékoľvek zjednotenie vo svete môže byť úspešné len vtedy, ak má základ vo vzdelaní a ak vychádza z prírodných zákonov. Spojenie, ktoré je budované, musí byť výhodné a na prospech všetkým zúčastneným.

Bohužiaľ, Európska únia bola vystavaná na egoistických základoch
V prvom rade išlo o získanie ekonomických a politických výhod najmä pre Francúzsko a Nemecko. Vznik EÚ neiniciovala túžba vybudovať pevné vzťahy a pozitívnu sociálne väzby medzi krajinami únie a už vôbec nie medzi ľuďmi v týchto krajinách. Egoisticky sa prepojili vlády, priemyselné odvetvia, banky aj ďalšie ekonomické zdroje. A to je príčinou pozvoľného rozpadu Európska únia, ktorá ani nebude nikomu chýbať. Ba čo viac, než egoistické spojenie v prospech vyvolených, potom radšej žiadne spojenie.

Budúcnosť Európy visí na vlásku
Čakajú nás neľahké roky a rady kríz. Z jednej strany vzrastajúci vplyv Ruska a z druhej strany snaha USA o vplyv v Európe. Štáty rozpadajúce sa Európskej únie si pomaly začnú vyberať, ku ktorej strane priľnú, ako ekonomicky, tak aj politicky. K vyššie uvedeným vplyvom, ktoré tlačia na Európu zvonku, sa pridáva vnútorný tlak vo forme silnejúcej imigračnej vlny, ktorá de stabilizuje kultúrnu a ekonomickú situáciu krajín zvnútra.

Európa má šancu
Má šancu sa prebudiť a pochopiť, že jednota založená na egu a výhodách pre pár krajín a niekoľko ekonomických subjektov, nie je udržateľná a neprospeje nikomu. Európska kultúra a obyvateľstvo sú veľmi vyspelé, preto máme teraz príležitosť poučiť sa z nezdaru rozpadajúceho sa Európsko Unio egoistického spojenia a uvedomiť si, že trvalo rastúce prosperity v Európe môžeme dosiahnuť, keď sa začneme spájať na základe skutočných princípov zjednotenia prírody.

Zjednotenie musí byť jednoznačne v prospech všetkým ľuďom v Európe, preto musí začať úrovňou sociálnej, a to na základe vytvárania pozitívnych medziľudských väzieb. Vo chvíli, keď začneme najprv budovať správne vzťahy medzi ľuďmi v jednotlivých krajinách, potom v Európe ako celku, všetko ostatné sa tomu prispôsobí a dôjde k náprave na všetkých úrovniach.

Nie je potrebné meniť či akokoľvek ovplyvňovať rôznorodé národy Európy, ich vlády, zvyky, kultúrne odlišnosti, presvedčenie či vieru a vyznania. To všetko musíme zanechať také, aké je. Je nevyhnutné rešpektovať individualitu krajín, národov i jednotlivcov. Jediné, o čo sa treba usilovať, je vytvorenie skutočného spojenia medzi ľuďmi, spojenie nad všetkými rozdielmi.

Kľúč a vzor leží priamo pred nami, v prírode
Tak ako je príroda spojená do jedného harmonického celku, bez toho, aby obmedzovala niektoré prvky, tak sa aj my musíme spojiť medzi sebou v prospech fungovania celku. Potom ako Európa uspejeme.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinskí mladíci čelia obvineniu. V Bratislave poškodili auto aj s vodičom

06.02.2023 10:31

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Po kalamite sa situácia pod Tatrami upokojila, problémy na Donovaloch

06.02.2023 09:44, aktualizované: 09:53

Po víkendovej kalamite sa situácia na cestách v podtatranskom regióne stabilizovala, cestári odvolali prvý kalamitný stupeň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 10:40

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205609x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu