Založ si blog

Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti

Prosperita každej krajiny sa odvíja od schopnosti jej vládnych predstaviteľov. Mohli by sme vymenovať množstvo vlastností a predpokladov pre úspešného vodcu a politikov, ale sledovanie jedného z najdôležitejších predpokladov úspešného lídra je mimo záujem médií a verejnosti. Čo je oným hlavným predpokladom úspešného lídra krajiny?

Byť rodičom a mať deti. Prezident Francúzska Macron, nemecká kancelárka Merklová, premiérka Spojeného kráľovstvo Theresa Mary Mayová, predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a mohli by sme pokračovať vo vymenovanie známych osobností nielen v Európe, ale aj vo svete, ktorí nemajú deti.

Zrovna tak ako v histórii – vodcovia ktorý ovplyvnili svojimi rozhodnutiami svetové dianie, napríklad Lenin alebo Hitler, tiež nemali deti a všetci dnes vieme, ako ich rozhodnutie ovplyvnili osudy ľudí na celom svete. Prečo je teda pre lídrov dôležité mať deti?

Ľudia ktorí nemajú deti, nemajú skutočnú vnútornú túžbu a záujem o budúcnosť sveta. Zaujímajú sa o naplnenie svojich osobných cieľov a egoistických predstáv o dobre podľa ich samotných a pre ich vlastnú výhodu.

Predstavme si ženu, ktorá drží dieťa v náručí. Je ochotná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa bolo zabezpečené teraz a aj v budúcnosti. Ktokoľvek rozvinul svoj rodičovský inštinkt vďaka výchove vlastných detí, bude sa vždy snažiť správne vzťahovať k ľuďom a k budúcnosti vlastnej krajiny.

Ako môžeme zveriť starosť o budúcnosť našej krajiny a našich detí tým, ktorí sami nikdy nepocítili skutočnú potrebu starať sa a zabezpečiť budúcnosť svojich detí? Chýba im tento základný inštinkt, vnútorná navigácia a zodpovednosť, ktorú nemôže nikto vyčítať z kníh či štúdia, ale iba skutočným prežitím rodičovskej lásky a starostí o svoje deti a ich budúcnosť.

Pozrime sa na výsledky rozhodnutia politikov bez detí v praxi a uvidíme, akú bezradnosť ich rozhodnutie prináša. Títo ľudia nemôžu nikdy riešiť úspešne problémy svojej krajiny. Nemajú rodinu, tým nemôžu cíti spojenie so svojou krajinou. Podľa múdrosti Kabaly, ten kto nemá rodinu a deti, nemôže byť lídrom vo svojej krajine, pretože nevie, ako sa k nej správne vzťahovať.

Prečo je teda toľko politikov bez detí vo vedení – nielen európskych krajín?
Súčasný vývoj ľudstva vstupuje do finálnej fázy vývoja, ktorý prináša uvedomenie si vlastného zla. V praxi to znamená, že dôjdeme k uvedomeniu skrze bolestné skúsenosti, že cesta vývoja ega je slepou vývojovou uličkou a privádza nás na pokraj kríz, utrpenia a svetových vojen. Svet potrebuje zmenu a nápravu. Tú nám môže priniesť iba zjednotenie a náprava medziľudských vzťahov.

Hej, koronavírus čo od nás chceš ? !

31.03.2020

Počet nakazených koronavírusom dosahuje celosvetovo hodnoty takmer 450 000 ľudí. Prečo nám príroda poslala tento vírus? Je to katastrofa alebo príležitosť pre zmenu? Ako každá minca tak aj tieto udalosti majú dve strany, dva možné uhly pohľadu. Z jednej strany kríza nevídaných rozmerov a ľudského utrpenia, ale zo strany druhej príležitosť k zmene nášho prístupu k [...]

Finančná pomoc ľuďom od štátu? Áno, ale spolu so vzdelávaním.

30.03.2020

Prísne opatrenia karantény, ktoré vlády po celom svete zaviedly, majú nielen pozitívny vplyv na obmedzenie šírenia koronavírus, ale aj negatívny dopad na finančnú situáciu občanov. Vlády si celkom iste zaslúži pochvalu za pomoc podnikom a snahu udržať zamestnanosť. Podporuju dokonca aj živnostníkov. Čo sa ale stane, keď prídu ľuďom peniaze na účty zdanlivo len tak, [...]

Čo sa musí stať, aby sme sa prestali navzájom egoisticky využívať?

25.03.2020

Čo najmenej pracovať a čo najviac si užívať. Mať veľa za málo, to je naša prirodzenosť, ktorá sa nazýva „ego“. Kto by nechcel mať krásny život, bez toho, aby pre to musel čokoľvek urobiť? Bohužiaľ, sladký život neprichádza sám od seba, a tak sa každý pokúša s minimálnym úsilím čo najviac získať. K tomu, aby sme dosiahli ziskov v akejkoľvek podobe s [...]

Britský premiér Boris Johnson

Online: Britského premiéra preventívne previezli do nemocnice

06.04.2020 19:10, aktualizované: 19:11

Pozitívny test na koronavírus mala aj tigrica v zoologickej záhrade v newyorskej štvrti Bronx.

Donald Trump, koronavírus

USA zaradili na zoznam teroristických organizácií Ruské imperiálne hnutie

06.04.2020 18:55

Ide o prvý prípad, keď sa do tohto zoznamu dostalo hnutie propagujúce nadradenosť bielej rasy.

Poľsko / Jaroslaw Kaczynski /

Poľskí poslanci odmietli korešpondenčné hlasovanie v prezidentských voľbách

06.04.2020 18:31

Odmietnutím návrhu došlo k nárastu neistoty, či sa počas aktuálnej pandémie koronavírusu prezidentské voľby v Poľsku - plánované na máj - vôbec uskutočnia.

počasie 7. 4. 2020

Počasie bude ako maľované, môže ho pokaziť dážď?

06.04.2020 18:00

Apríl veľa zrážok zatiaľ ešte nepriniesol, ale nemusí to tak byť stále. Aká je šanca, že by mohlo aspoň trochu spŕchnuť?

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom Kabaly medzinárodnej akadémie Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/, ktorá šíri myšlienku zjednotenia ľudí, jednotu národov a lásky k človeku. Venuje sa terapii tmou v www.mistovsrdci.cz Viac o ňom nájdete na www.vladimirbohm.cz

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 46176x
Priemerná čítanosť článkov: 2716x

Autor blogu