Založ si blog

Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti

Prosperita každej krajiny sa odvíja od schopnosti jej vládnych predstaviteľov. Mohli by sme vymenovať množstvo vlastností a predpokladov pre úspešného vodcu a politikov, ale sledovanie jedného z najdôležitejších predpokladov úspešného lídra je mimo záujem médií a verejnosti. Čo je oným hlavným predpokladom úspešného lídra krajiny?

Byť rodičom a mať deti. Prezident Francúzska Macron, nemecká kancelárka Merklová, premiérka Spojeného kráľovstvo Theresa Mary Mayová, predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a mohli by sme pokračovať vo vymenovanie známych osobností nielen v Európe, ale aj vo svete, ktorí nemajú deti.

Zrovna tak ako v histórii – vodcovia ktorý ovplyvnili svojimi rozhodnutiami svetové dianie, napríklad Lenin alebo Hitler, tiež nemali deti a všetci dnes vieme, ako ich rozhodnutie ovplyvnili osudy ľudí na celom svete. Prečo je teda pre lídrov dôležité mať deti?

Ľudia ktorí nemajú deti, nemajú skutočnú vnútornú túžbu a záujem o budúcnosť sveta. Zaujímajú sa o naplnenie svojich osobných cieľov a egoistických predstáv o dobre podľa ich samotných a pre ich vlastnú výhodu.

Predstavme si ženu, ktorá drží dieťa v náručí. Je ochotná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa bolo zabezpečené teraz a aj v budúcnosti. Ktokoľvek rozvinul svoj rodičovský inštinkt vďaka výchove vlastných detí, bude sa vždy snažiť správne vzťahovať k ľuďom a k budúcnosti vlastnej krajiny.

Ako môžeme zveriť starosť o budúcnosť našej krajiny a našich detí tým, ktorí sami nikdy nepocítili skutočnú potrebu starať sa a zabezpečiť budúcnosť svojich detí? Chýba im tento základný inštinkt, vnútorná navigácia a zodpovednosť, ktorú nemôže nikto vyčítať z kníh či štúdia, ale iba skutočným prežitím rodičovskej lásky a starostí o svoje deti a ich budúcnosť.

Pozrime sa na výsledky rozhodnutia politikov bez detí v praxi a uvidíme, akú bezradnosť ich rozhodnutie prináša. Títo ľudia nemôžu nikdy riešiť úspešne problémy svojej krajiny. Nemajú rodinu, tým nemôžu cíti spojenie so svojou krajinou. Podľa múdrosti Kabaly, ten kto nemá rodinu a deti, nemôže byť lídrom vo svojej krajine, pretože nevie, ako sa k nej správne vzťahovať.

Prečo je teda toľko politikov bez detí vo vedení – nielen európskych krajín?
Súčasný vývoj ľudstva vstupuje do finálnej fázy vývoja, ktorý prináša uvedomenie si vlastného zla. V praxi to znamená, že dôjdeme k uvedomeniu skrze bolestné skúsenosti, že cesta vývoja ega je slepou vývojovou uličkou a privádza nás na pokraj kríz, utrpenia a svetových vojen. Svet potrebuje zmenu a nápravu. Tú nám môže priniesť iba zjednotenie a náprava medziľudských vzťahov.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Po kalamite sa situácia pod Tatrami upokojila, problémy na Donovaloch

06.02.2023 09:44

Po víkendovej kalamite sa situácia na cestách v podtatranskom regióne stabilizovala, cestári odvolali prvý kalamitný stupeň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 09:40

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Čína, balón, špionáž

Balóngate: rozhorí sa medzi USA a Čínou špionážna vojna?

06.02.2023 06:00

Čínsky špionážny balón spľasol. Američania zlikvidovali zariadenie, ktoré sa už niekoľko dní pohybovalo vo vzdušnom priestore Spojených štátov.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205602x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu