Založ si blog

Černobyľ po 34 rokoch, alebo zázrak prírody

obrázok voľne k šíreniu pochádza s https://pixabay.com/sk/

V roku 1986 počas technickej skúšky došlo k výbuchu jadrového reaktora a následného zamorenia okolia rádioaktivitou. Dnes takmer po 34 rokoch žijú v tejto oblasti medvedi, bizóny, vlci a niekoľko stoviek druhov vtákov a iných zvierat. Ako je to možné, keď pre človeka je pobyt stále na určitých miestach nebezpečný?

Čo sa stalo v mieste katastrofy, potom čo ľudia túto oblasť opustili?
Keď odišiel človek, teda jediný egoistický prvok prírody, príroda sama začala túto oblasť navracať do stavu harmónie a rovnováhy. Príroda má sama v sebe opravný mechanizmus, ktorý napravuje a uvádza do stavu rovnováhy všetky problémy, ktoré jej človek spôsobil. Odchod človeka bol teda pre prírodu tým najlepším počinom.

Španielsky biológ Herman Orisaola napísal: „Prítomnosť človeka a produkty jeho životnej činnosti majú oveľa väčší negatívny vplyv na divokú prírodu ako atómová katastrofa.“

Prečo a čím tak človek škodí?
Vďaka rozvoju nášho egoizmu je v spoločnosti nastavený globálny vzorec správania: „Čo najviac si v živote užiť a získať s minimálnou investíciou do čohokoľvek a využiť na to energie druhých ľudí.“ Na tomto modeli je postavená celá naša spotrebná spoločnosť.

Príroda a všetky jej zložky, ako rastlinná či živočíšna je nastavená do harmonického prepojenia, žiadna časť nevyužíva druhú. Rastliny či stromy spotrebujú toľko vody a energie koľko potrebujú, zvieratá takisto zožerú len to čo potrebujú a tým dochádza k harmónii v prírode. Zvieratá nehromadia žiadne zásoby pre seba, aby mali viac ako ostatný a nevyužíva k tomu ďalšie zvieratá. Hromadenie a žitie na úkor druhých robí v celej prírode len človek.

Ako v spoločnosti dosiahnuť harmónie a šťastia pre všetkých
Môžeme pozorovať a inšpirovať sa prírodou, ako je prepojená v rovnováhe a harmónii na všetkých úrovniach. Každý človek by mal spotrebovávať a požadovať pre seba len to čo potrebuje pre zabezpečenie plnohodnotného kvalitného života. Nič viac nič menej. Zvyšok energie by sme potom mali venovať pomoci a podpore spoločnosti v ktorej žijeme, tak aby každý prispel k jej rozvoju a pomohol aj ostatným ľuďom dosiahnuť kvalitného života.

To je návrat do jednoty a rovnováhy, princíp novej budúcej spoločnosti, ktorú musíme vytvoriť. Inak nás príroda bude k tomuto stavu pomocou katastrof, vírusov a ďalších korekcií neustále postrkovať.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinci v Bratislave poškodili auto aj s vodičom, ďalší zabil ženu. Čelia obvineniu

06.02.2023 10:31, aktualizované: 11:05

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Po kalamite sa situácia pod Tatrami upokojila, problémy na Donovaloch

06.02.2023 09:44, aktualizované: 09:53

Po víkendovej kalamite sa situácia na cestách v podtatranskom regióne stabilizovala, cestári odvolali prvý kalamitný stupeň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 10:40

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205613x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu