Založ si blog

Ako sa nerozvést, aneb skutočné tajomstvo manželstva?

obrázok voľne k šíreniu pochádza s https://pixabay.com/sk/

Podľa štatistík bolo v SK v roku 2019 uzavrelo 31 177 manželstiev a zároveň predchádzajúcom roku došlo k 9 500 rozvodom. Prečo sa takmer tretina manželstiev rozpadá a čo stojí za rozvodmi?

Zamilovanosť a s ňou spojená eufória a ostatné príjemné stavy sú vratký základ pre vznik manželstva. Čo sa totiž stane, keď prvotné vzplanutie a opojenie vyprchá alebo sa zmenia životné priority u niektorého z partnerov?

Potom prichádza nárast ega, odhalenie vzájomných rozdielov, ako sa partneri začnú navzájom spoznávať. Skrátka im z očí spadnú ružové okuliare.

K slovu sa dostáva presadzovania vlastných záujmov, často na úkor toho druhého. Jeden chce to, druhý ono a keď si vzájomne túžby nenaplnia, tak pozri štatistiky vyššie dochádza k rozvodu. Nie je totiž nič jednoduchšie než sa rozviesť a začať hľadať niekoho vhodnejšieho, kto mi dá presne, to čo vo vzťahu chcem mať. A tak človek môže vystriedať niekoľko vzťahov či manželstiev s rovnakým scenárom a hlavne rovnakým koncom. Ale opustiť spojenie – rodinu je správanie proti prírode.

Skutočný význam sobáša, teda vstup do manželstva, má duchovný koreň. Je to ako uzavretie zmluvy medzi mužom a ženou o vzájomnej záruke. Významom tejto záruky, ktorú dávajú jeden druhému, je dohoda, že manželstvo, nech prídu akékoľvek problémy, neopustia a uzatvárajú ho za účelom vybudovania rodiny.

Sobáš a jeho význam je dôležitý práve pre dobu, keď opadne zamilovanosť, povznesená nálada, rozpustia sa predstavy o ideálnom spolužití a prichádzajú všedné, každodenné starosti. V tú chvíľu je správny čas vytiahnuť sobášny list, svadobné fotky a pripomenúť si onú záruku, ktorá bola sobášom vytvorená. Potom sa manželia musia povzniesť nad rozdiely medzi sebou a pracovať na udržaní a fungovaní rodiny s maximálnym úsilím.

Už v skorších dobách ľudia vedeli a ctili, že rodina je základnou životnou hodnotou. Je to základné a najdôležitejšie vzťahová bunka tu na zemi, v ktorej zo vzťahu medzi mužom a ženou vzíde dieťa. Tým sa z obyčajného vzťahu stane rodina. Ak sa podarí v manželstve prekonať všetky prekážky a manželia sa budú snažiť o vytvorenie skutočného spojenia medzi sebou, je mudrcmi povedané: „Medzi mužom a ženou sa odhalí božstvo“.

Ak rešpektujú manželia skutočný význam manželstva a vzájomnej záruky a rozhodli sa nikdy rodinu neopustiť, potom môže byť úspešne naplnený princíp prírody – mať rodinu a vychovať deti. Predpokladom na dosiahnutie cieľa tejto cesty je vzájomná pomoc, podpora a pripravenosť budovať svoj vzťah na ústupkoch.

Potom je veľká šanca na zachovanie manželstva, úspešné vychovanie detí skrze funkčnú rodinu a dosiahnutie duchovného postupu skrze spojenie muža a ženy.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinskí mladíci čelia obvineniu. V Bratislave poškodili auto aj s vodičom

06.02.2023 10:31

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Po kalamite sa situácia pod Tatrami upokojila, problémy na Donovaloch

06.02.2023 09:44, aktualizované: 09:53

Po víkendovej kalamite sa situácia na cestách v podtatranskom regióne stabilizovala, cestári odvolali prvý kalamitný stupeň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 10:40

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205607x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu