Založ si blog

Čo sa musí stať, aby sme sa prestali navzájom egoisticky využívať?

Čo najmenej pracovať a čo najviac si užívať. Mať veľa za málo, to je naša prirodzenosť, ktorá sa nazýva „ego“. Kto by nechcel mať krásny život, bez toho, aby pre to musel čokoľvek urobiť?

Bohužiaľ, sladký život neprichádza sám od seba, a tak sa každý pokúša s minimálnym úsilím čo najviac získať. K tomu, aby sme dosiahli ziskov v akejkoľvek podobe s minimálnou investíciou, sa nám priamo ponúka možnosť využívať druhých. Čo sa ale stane, keď sa budeme takto neustále vzájomne využívať?

Tento prístup sprevádza vývoj ľudstva od jeho počiatkov. Silnejší jedinec využije svojou silu a nadvládu k tomu, aby ovládol druhých, po dobrom alebo po zlom, a profitoval z nich.

Tí „zlí“ na to idú silou, chytia si svoju korisť, podmania si ju a využijú, čo chcú.

Nenechajme sa ale zmiasť tými „dobrými“. Je veľa príkladov z histórie i súčasnosti, kedy to s nami myslel niekto dobre, konal pre naše dobro a potom sa ukázalo, že išlo len o jednoduchú kalkuláciu, kedy dotyčný pre nás niečo urobil či nám niečo dal, aby potom dvakrát toľko získal. Ako z tohto kruhu von?

Využívať druhých k vlastnému prospechu je v priamom rozpore s prírodou. V nej sú všetky jej časti spojené do jedného celku a každá časť pôsobí v prospech celku. Máme príležitosť sa z tohto fungovania prírody poučiť a zmeniť náš prístup k životu. Môžeme predsa pomáhať druhým a riadiť sa pravidlom „čo nechcem, aby robil niekto mne, nerobím ja jemu“.

Keď sa začneme týmto zákonom spojenia riadiť a začneme žiť v prospech druhých viac ako vo svoj vlastný, planéta Zem sa stane pre nás všetkých šťastným domovom. To je návod a posolstvo prírody. Alebo …

Alebo máme druhú možnosť – pokračovať ďalej rovnakým spôsobom, využívať druhých a prírodu a ona sama nás pomocou korekcií vo forme zemetrasení, vojen, koronavírusu presvedčí o tom, že je to ona, kto tu vládne a my musíme žiť podľa zákonu harmónie a spojenia, nie bezodného využívania všetkých a všetkého. Čo sa musí ešte stať, akú korekciu a katastrofu nám príroda musí ešte poslať, aby sme sa prestali správať egoisticky?

To už je na každom z nás. Rozhodujeme o tom každú minútu nášho života.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Polícia, nehoda, zločin, trestný čin, vyšetrovanie, bitka, útok, vražda

Ukrajinskí mladíci čelia obvineniu. V Bratislave poškodili auto aj s vodičom

06.02.2023 10:31

Poškodeného mali vylákať na stretnutie pred prevádzkou rýchleho občerstvenia.

Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec /

Po kalamite sa situácia pod Tatrami upokojila, problémy na Donovaloch

06.02.2023 09:44, aktualizované: 09:53

Po víkendovej kalamite sa situácia na cestách v podtatranskom regióne stabilizovala, cestári odvolali prvý kalamitný stupeň.

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 10:40

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205608x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu