Založ si blog

Vyučovací predmet, ktorý nám v škole chýba už 246 rokov a závisí na ňom naše prežitie

V roku 1774 za vlády Márie Terézie bol prijatý všeobecný vzdelávací školský poriadok o dochádzke do školy …
Tento zásadný krok priniesol vzdelanie  a naštartoval vývoj vzdelávacieho systému. Bohužiaľ už od začiatku až do dnešnej doby mu chýba hlavný vyučovací predmet.

Matematika, Čeština, chémia, fyzika, dejepis a množstvo ďalších predmetov, ktoré z dieťaťa urobia človeka do istej miery vzdelaného, ​​schopného komunikácie so všeobecným prehľadom, ktoré mu umožnia vstup do života. Vstup ale kam? A prečo? Za akým cieľom?

Hlavný chýbajúci predmet „Čo je zmyslom života“
Dieťa sa naučí čítať, písať, obsluhovať PC, komunikovať s celým svetom pomocou internetu a veľa ďalšieho a potom je doslova vypustené do sveta bez vysvetlenia, k čomu vlastne život samotný je.

Každý potom rozvíja svoj základný živočíšny program „Mať sa dobre“ a preberá zo spoločnosti hodnoty a úspechy na dosiahnutie materiálnych cieľov. Teda hodnoty, ktoré nám majú pomôcť k dosiahnutiu zmyslu života, nie cieľom samotným.

Nové vyučovacie predmety pre naše prežitie
Netýka sa to len detí, ale aj dospelých. Všetci sa musíme vrátiť späť do „virtuálnych lavíc“ a doučiť sa, čo je zmyslom a cieľom nášho života. Učiť sa, ako fungujú zákony prírody, prečo tu vlastne sme. Musíme otvoriť ďalšie súvisiace predmety, ktoré nás naučia, ako sa k sebe máme ako ľudia správať, tak aby sme spolu všetci žili v harmónii medzi sebou a prírodou.

Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

23.10.2020

Pokiaľ sa pozrieme na prvú vlnu a priebeh druhej vlny je jasné, že následkom uzavretia všetkého dochádza v každej zemi k zníženiu nárastov nakazených. Ale, čo sa opäť stane po otvorení ekonomiky? Zníženie, nárast a stále dokola Zdá sa, že sa svet do začarovaného kruhu a môžeme v ňom zotrvať niekoľko cyklov. Uzavretie zeme po ekonomickej stránke, obmedzenie [...]

Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu

21.10.2020

Ešte pred pár desiatkami rokov ľudia verili v nadprirodzené sily, či už čarodejnice, démonov, víly, škriatkov a v ďalšie rozprávkové postavy. Verili tiež oveľa viac vo vyššiu silu a jej riadenie pomocou dobra a zla. Keď boli blesky a hromobitie, „boh sa na nás hneval a zoslal nám trest“, keď pršalo v období sucha, bola to „božia milosť zaslaná k [...]

Ako súvisí riziko záplav z priehrady Tri rokliny v Číne s našimi perinami?

18.10.2020

Prebúdzam sa v pohodlí domova vedľa svojej krásnej ženy. V televízii informujú správy o dianí v Číne: „Hrozí pretrhnutie priehrady Tri rokliny, záplavy môžu uškodiť miliónom ľudí v Číne…“, preťahujem sa a chúlim pod perinu s myšlienkou „ To sa ma netýka, hlavne že ja sa mám dobre.“ Spravodajstvo pokračuje: „ V Amerike sa stupňuje násilie, streľba a [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou mistovsrdci.cz/. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 109624x
Priemerná čítanosť článkov: 1890x

Autor blogu