Založ si blog

Ako súvisí riziko záplav z priehrady Tri rokliny v Číne s našimi perinami?

Prebúdzam sa v pohodlí domova vedľa svojej krásnej ženy. V televízii informujú správy o dianí v Číne: „Hrozí pretrhnutie priehrady Tri rokliny, záplavy môžu uškodiť miliónom ľudí v Číne…“, preťahujem sa a chúlim pod perinu s myšlienkou „ To sa ma netýka, hlavne že ja sa mám dobre.“

Spravodajstvo pokračuje: „ V Amerike sa stupňuje násilie, streľba a rabovanie v uliciach“, zapínam kávovar a čakám na svoju obľúbenú rannú kávu s myšlienkou: „To sa ma netýka, to je ďaleko“.

Zapínam notebook, sťahujem pracovné emaily, správy pokračujú teraz z Európy: „Vlna utečencov spôsobuje problémy v Nemecku“, zatváram notebook s myšlienkou: „Majú, čo chceli, nemali ich prijímať. Našťastie sa ma to netýka“.

Naozaj sa ma to = nás netýka?
Periny, v ktorých som sa tak spokojne preťahoval, boli vyrobené v Číne. Kávovar na moju obľúbenú kávu pochádza z USA. Emaily som si sťahoval z dátového centra v Nemecku. Svet je globálne prepojený do jedného celku.

Nešťastie v jednej zemi ovplyvní život na celom svete. Pokiaľ utrpí jedná krajina, utrpíme všetci. Pokiaľ budeme ľahostajní k tomu, čo sa deje druhým ľuďom, budeme ubližovať sami sebe.

Čo musíme zmeniť?
Nemusíme cestovať do Číny, USA, či Nemecka čokoľvek zachraňovať. Stačí začať v myšlienkach prejavovať pozitívny záujem a súcit k tomu, čo sa deje. Nebyť ľahostajný k ničomu a na mieste, kde sme a žijeme, snažiť sa vytvárať pozitívne ľudské vzťahy.

Pokiaľ sa začneme v myšlienkach zaujímať o druhých, vnútorne im vyjadrovať podporu, vytvárať harmonické medziľudské vzťahy, zdvihne sa pozitívna vlna nápravy, čím sa začne napravovať celý svet. Začiatok nápravy všetkých nešťastí sveta spočíva v našich myšlienkach a pozitívnom prístupe k druhým ľuďom.

Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?

23.10.2020

Pokiaľ sa pozrieme na prvú vlnu a priebeh druhej vlny je jasné, že následkom uzavretia všetkého dochádza v každej zemi k zníženiu nárastov nakazených. Ale, čo sa opäť stane po otvorení ekonomiky? Zníženie, nárast a stále dokola Zdá sa, že sa svet do začarovaného kruhu a môžeme v ňom zotrvať niekoľko cyklov. Uzavretie zeme po ekonomickej stránke, obmedzenie [...]

Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu

21.10.2020

Ešte pred pár desiatkami rokov ľudia verili v nadprirodzené sily, či už čarodejnice, démonov, víly, škriatkov a v ďalšie rozprávkové postavy. Verili tiež oveľa viac vo vyššiu silu a jej riadenie pomocou dobra a zla. Keď boli blesky a hromobitie, „boh sa na nás hneval a zoslal nám trest“, keď pršalo v období sucha, bola to „božia milosť zaslaná k [...]

Ľudia po celom svete opúšťajú mestá. Čo nás ďalej čaká?

15.10.2020

Pokračujúca druhá vlna koronavírusu prináša do našej spoločnosti veľkú transformáciu. Ďalším z prejavov zmien spoločnosti je, že ľudia po celom svete opúšťajú stredy veľkomiest a sťahujú sa na ich okraj alebo do vzdialenejšej periférie. Prázdne námestia a obchodné centrá pred pár mesiacmi boli obyčajnou predzvesťou. Pokračujúci trend vyľudňovania Najskôr sme [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou mistovsrdci.cz/. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 109632x
Priemerná čítanosť článkov: 1890x

Autor blogu