Založ si blog

Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu

Ešte pred pár desiatkami rokov ľudia verili v nadprirodzené sily, či už čarodejnice, démonov, víly, škriatkov a v ďalšie rozprávkové postavy. Verili tiež oveľa viac vo vyššiu silu a jej riadenie pomocou dobra a zla. Keď boli blesky a hromobitie, „boh sa na nás hneval a zoslal nám trest“, keď pršalo v období sucha, bola to „božia milosť zaslaná k ľudu“ atď. Pravdou je, že interpretácia prírodných úkazov našich predkov nám bola v skutočnosti oveľa bližšia, než je interpretácia pomocou vedy a vedomostí v dnešnej dobe. Prečo?

Boh nie je starček na obláčiku, ale vyššia sila prírody

Existuje vyššia sila, ktorú každý národ a vyznanie pomenúva a popisuje po svojom. Ak nám a objektívnej pravde použijeme najbližšie, je tu vyššia sila, v ktorej žijeme, a ona riadi naše životy. Je to príroda sama. Človek je jej súčasťou a podlieha jej zákonom. Z tisícok prírodných zákonov poznáme iba pár základných na fyzickej úrovni. Preto nechápeme, čo sa vo svete v skutočnosti deje, kam príroda ľudstvu udáva smer. Väčšina ľudí nevie, čo je zmyslom a cieľom života, cieľom, ku ktorému nás príroda postrkuje.

Skúmame následky, ale nechápeme príčinu

Koronavírus unikol z laboratórií, extrémne výkyvy teplôt sú vďaka znečisteniu ovzdušia a množstva ďalších vedeckých zdôvodnení toho, prečo sa deje to, čo sa deje. Áno, samozrejme vedci a lekári majú pravdu vo výsledkoch, ktoré prezentujú. Problém je v tom, že sa jedná iba o interpretáciu následkov, nie o skutočné zdrojové vyššie príčiny.

Čo je skutočnou príčinou extrémnych zásahov prírody?

Príroda je jeden prepojený systém, ktorý každú chvíľu vytvára rovnováhu medzi všetkými jeho úrovňami – kamennú, vegetatívnu, zvieraciu a ľudskú. Všetky úrovne sú prepojené do jedného harmonického celku, až na človeka. Človek žije presne proti podstate spojenia a harmónii v prírode. Namiesto toho, aby sme žili a rástli pre celok spoločnosti, sa každý snaží získať výhodu pre seba nad druhými.

Príroda na naše správanie reaguje

Vyššia sila prírody nie je onen spomínaný starček na obláčiku, ktorý by za prehrešky trestal ľudí bleskami, hurikánmi alebo zoslaním koronavírusu.

Vyššia sila prírody nás vedie k dosiahnutiu harmónie medzi sebou a prírodou samotnou. Postrkuje nás, aby sme sa zmenili a správne sa zapojili do celku prírody, žili v prospech ostatných ľudí, spoločnosti a v harmónii s prírodou samotnou, dosiahli zmysel a cieľ života. Pretože tak nekonáme a ideme obráteným vývojom, prichádzajú korekcie prírody – prírodné katastrofy, koronavírus a ďalšie, aby sme sa zmenili.

Je to ako keď mamička hovorí deťom: „Ak nebudeš robiť to čo máš, dostaneš na zadok“. Pretože ako ľudstvo nerešpektujeme hlavný zákon prírody, ktorý jasne hovorí o tom, že všetky časti musia byť spojené a prospievať celku, prichádzajú korekcie.

Zatiaľ počúvame len vtedy, keď dostaneme na zadok

A čo sa stane, keď príde cunami, druhá vlna koronavírusu alebo ďalšie korekcie nazývané „prírodnou katastrofou“? Vypočujeme prírodu. Opustíme svoje egoistické záujmy a ľudia sa po celom svete začnú spájať, pomáhať si, vysielať humanitárnu pomoc a nezištne pomáhať druhým. To je presne to, k čomu nás príroda vedie.

K cieľu a zmyslu života budeme dovedení

Vytvoriť si správne medziľudské spojenie, pomáhať si navzájom, žiť v prospech spoločnosti a v harmónii s prírodou. To je cieľ a zmysel života každého človeka. Príroda nás tam smeruje a je len na nás, akú cestu si zvolíme. Môžeme ísť v súlade s prírodou a urýchliť našu zmenu, alebo zostať v starých koľajach, potom nás príroda pomocou ďalších koronavírusových vĺn k cieľu postrčí. Buď to pôjde po dobrom alebo po zlom …

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, Cherson, hasiči

ONLINE: Ukrajinci očakávajú februárovú ruskú ofenzívu. Sme pripravení, tvrdia

06.02.2023 06:15, aktualizované: 07:50

Ukrajina má pre prípadnú ruskú inváziu vo februári pripravené rezervy, aby ju odrazila, tvrdí ukrajinský minister obrany.

Čína, USA, balón

Kde sú zvyšky čínskeho balóna? Armáda USA po ňom pátra

06.02.2023 06:06

Armáda Spojených štátov v nedeľu oznámila, že pátra po zvyškoch predpokladaného čínskeho špionážneho balóna, ktorý deň predtým zostrelila.

Čína, balón, špionáž

Balóngate: rozhorí sa medzi USA a Čínou špionážna vojna?

06.02.2023 06:00

Čínsky špionážny balón spľasol. Američania zlikvidovali zariadenie, ktoré sa už niekoľko dní pohybovalo vo vzdušnom priestore Spojených štátov.

sýria, zemetrasenie

Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii si vyžiadalo stovky obetí

06.02.2023 05:45, aktualizované: 08:40

Predbežná bilancia hovorí o vyše 560 mŕtvych. Počet obetí narastá.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 205597x
Priemerná čítanosť článkov: 2363x

Autor blogu