Založ si blog

Na čo ukazujú útoky vo Viedni?

Panika a strach po útokoch vo Viedni zaskočila celú Európu, najmä na jej židovskú komunitu. Už to nie sú teroristické útoky niekde ďaleko vo svete, ktoré sa nás netýkajú, ale v Európe, teda takmer za dverami každého z nás. Aká je príčina týchto útokov a čo nám ukazujú?

Narastajúci antisemitizmus

Než sa dostaneme k útokom a podstate, zoznámte sa s pojmom a príčinou antisemitizmu. Je to pojem označujúci nenávisť a nepriateľstvo voči židom – predstaviteľom židovského náboženstva, teda etnickej skupine. Jeho eskalácie bola v druhej svetovej vojne, kedy nacistická ideológia viedla ku genocíde Európskych židov.

Útoky vo Viedni

Na prelome októbra prebehli teroristické útoky vo Francúzsku a teraz vo Viedni. Takmer po 75 rokoch od ukončenia druhej svetovej vojny sme svedkami nárastu a eskalácie krízy prejavujúcej sa zvyšujúcou sa nenávisťou voči židovskému národu vo svete a opäť aj v Európe.

Prečo trpia Židia, akú majú znalosť pre celý svet?

Podstata Judaizmu spočíva vo veľmi vzácnej a potrebnej znalosti pre všetky národy sveta – ako dosiahnuť skutočný mier medzi ľuďmi. Židia majú Tóru, čo je návod na to, ako vytvoriť správne medziľudské vzťahy a zjednotiť sa v láske ľudí medzi sebou nad všetkými rozdielmi, ktoré sú medzi nami.

Židia majú nielen túto znalosť, ale hlavne majú byť príkladom jej využitia pre vybudovanie jednoty národa. Ukázať a odovzdať celému ľudstvu, ako spolu v mieri a v láske môžu ľudia žiť. Obsah celej Tóry možno zhrnúť jednou vetou – je to návod v praxi na „Miluj blížneho ako seba samého“.

Bohužiaľ židovskému ľudu sa zatiaľ nepodarilo túto jednotu vybudovať. Preto evolúcia prírody vývojom ľudstva tlačí na Židov, aby túto znalosť použili, vybudovali jednotu a odovzdali príklad všetkým národom sveta.

Kým sa tak nestane, bude vlna antisemitizmu v mnohých podobách narastať a Európa bude opäť centrom, tak ako bola v druhej svetovej vojne. Židia nemusia robiť nič, nikoho presviedčať či učiť, jediné, čo sa po nich chce, je byť príkladom pre ostatné národy v tom, ako sa ľudia môžu zjednotiť a žiť v mieri. Dúfajme, že sa im to podarí a história sa nebude opakovať.

Lockdown – áno alebo nie? Pravda je uprostred a nikto sa o ňu nezaujíma

10.02.2021

V súčasnosti vo svete nemá nikto plán alebo smer, ako vyriešiť pandémiu koronavírusu. Vakcína ešte nie je a iné riešenia nik neprináša. Existujú iba dva nezmieriteľné tábory. Jeden chce okamžite všetko zatvoriť je zástanca lockdownu a druhý je zasa ekonomicky orientovaný stojí proti uzavretiu. Pravda a riešenie leží v strede a nikto sa o ňu nezaujíma. Prečo? [...]

Prečo sa hermeticky uzavrel Izrael, keď sú tam najviac pokrytie očkovaním?

08.02.2021

Izrael kompletne uzavrel leteckú dopravu medzi Izraelom a celým svetom. Vycestovať je možné len výnimočne so špeciálnym povolením. Toto opatrenie si vyžiadala ďalšie mutácie koronavírusy, ktorý sa v Izraeli nezadržateľne šíri. Izrael má najväčšie pokrytie očkovaním na svete Deviatich miliónový Izrael mal začiatkom januára, podľa dostupných zdrojov, 1 milión [...]

Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí

22.01.2021

Niektoré sociálne média a ich hlavní predstavitelia v kontexte vývoja situácie okolo Donalda Trumpa pozastavili jeho sociálne profily. Skutočné sociálne siete majú poskytovať priestor pre spojenie ľudí a informácii, možnosť vyjadriť sa všetkým ľuďom. Lídri týchto sietí sa pasovali do rolí nadradených sudcov, ktorí chcú diktovať, čo je pre druhých dobré a čo [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09, aktualizované: 23:17

Spojené štáty vyzvali v utorok Izrael a Palestínčanov, aby sa vyvarovali úmrtiam civilistov.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 146328x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu