Založ si blog

USA je v skutočnosti bez prezidenta a potrebuje záchranu – strednej línie

Voľby v Amerike stratili svoju vlastnú podstatu, keď spoločnosť mala zvoliť a zjednotiť sa na výbere najlepšieho vodcu – prezidenta pre ďalšie obdobie. Výsledkom tejto udalosti sa mali všetci radovať, že vďaka tomu dôjde k najlepšiemu možnému posunu v živote každého. Na miesto voľby a zjednotenia nad výsledkom volieb došlo k hlbokému rozdeleniu americkej verejnosti a nárastov nepokoja v uliciach. Aké riešenie zvoliť?

Prezident nemôže byť len pre polovicu národa

Výsledok dramatických volieb a neochota terajšieho prezidenta uznať porážku, viedla k vzniku nezmieriteľných táborov. Ľudia boli ochotní ísť do ulíc protestovať, dokonca aj so zbraňami. Niektoré americké štáty zvažovali povolanie ozbrojených zložiek národnej gardy do ulíc.

Tramp, či Biden, vpravo alebo vľavo? Situácia v USA bohužiaľ pripomína hranie malých detí. Buď bude po mojom, alebo nebude nič! Len môj kandidát je najlepší a keď nie on, tak som ochotný ísť takmer tomu bojovať do ulíc. Tým sa stupňuje nenávisť, hádky, neochota akceptovať názor druhého a rastie v spoločnosti kríza.

Prezident by mal byť prezidentom pre všetkých, nie len pre polovicu. Namiesto rozdeliť národ by ho mal zjednotiť a viesť. Zjednotiť je podstatou pre dosiahnutie mieru vo svete. Poďme sa pozrieť na fungovanie prírodného zákona – spojenia.

Stredná linia je cesta k riešeniu krízy nielen v USA

Názory druhého nezmeníme násilím, presvedčovaním ani vyhrážkami. Nesúhlasiť je v poriadku, pomáha nám to rásť. No musíme pochopiť, rozdielnosť v názoroch i správania každého človeka vychádza z prírody samej. Rozdiely medzi názormi musíme spojiť a vytvoriť tzv. strednú líniu, ktorá nám umožní stavať spoločnosť k prospechu všetkých. Nepotláčať názory druhých, načúvať a chcieť nájsť spoločné riešenie a spojiť sa nad rozdiely.

Pozrime sa napríklad, ako harmonicky funguje ľudské telo. Je to úplne rovnaký model ako celé ľudstvo, len v menšom rozsahu. Všetky naše vnútorné orgány, ich zloženie a funkcie sú úplne odlišné. Srdce funguje inak než pľúca alebo obličky. Ale vďaka správnemu spojeniu zabezpečujú fungovanie tela.

Keby sme predviedli model tela podľa americkej predvoľby a potom podľa následnej udalosti, tak by to vyzeralo tragikomicky asi takto. Srdce by protestovalo proti obličkám a ostatným orgánom. Buď bude tak ako chce srdce, a všetky orgány sa budú správať ako srdce, alebo telo prestane fungovať, či zasiahne proti všetkým orgánom, čo fungujú odlišne a nesúhlasia s ním.

Nie len v Amerike sa musia všetci spojiť do jedného celku aj napriek rozdielnym názorom a správaniu, tak aby sme žili a všetko robili v prospech fungovania celej spoločnosti. Každý má svoje miesto v spoločnosti, ako svojou odlišnosťou prispieť k fungovaniu celého celku.

Tag: , ,

Koniec športu a športovým prenosom tak, ako sme na ne boli zvyknutí

07.01.2021

Môžeme sa sťažovať, ľutovať alebo sa na krízu spôsobnú koronavírusom pozrieť zo širšej- globálnej perspektívy, ako na pomoc prírody. Ak to spravíme, zistíme ako nám táto pandémia pomáha uvedomiť si a dúfajme aj odstrániť z našich životov to, čo nám neprospieva. To, čo sa nám, ľudstvu vymklo z rúk a sami si s tým nevieme poradiť. Jednou zo zasiahnutých [...]

Pre mužov – práca nedefinuje muža, ani zmysel života

24.12.2020

Na mužoch je od prírody uložená povinnosť zabezpečiť rodinu. No nie je to jediné,, čo muži majú vykonávať. Práca, ktorú muž vykonáva pre zabezpečenie rodiny nemá spoločné so životným poslaním a nemá to byť cieľom života. Stratili sme sa v práci V dnešnej konzumnej spoločnosti sme sa stratili v práci. Stala sa najme pre muža stredobodom pozornosti a náplňou [...]

Horšie než koronavírus je očkovanie, ktoré rozdelí spoločnosť

18.12.2020

Celý svet čakal na vakcínu proti koronavírusu. Teraz, keď sú prvé vakcíny k dispozícii a štáty zvažujú plošné očkovanie, dochádza k rozdeľovaniu spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory. Nezmieriteľné názory – očkovať či neočkovať? Ako dva bojové tábory, ktoré stoja proti sebe, kedy ani jedna strana nie je ochotná počúvať, či zvážiť argumenty druhej [...]

japonsko, nehoda

Nehoda 130 áut v Japonsku si vyžiadala jednu obeť

19.01.2021 18:10

Záchranári na mieste pomáhali osem hodín. Zranilo sa 17 ľudí.

vakcína koronavírus očkovanie

Vedci podporujú očkovanie, odporúčajú nastaviť aj ďalšie opatrenia

19.01.2021 15:59

Iniciatíva slovenských vedcov odporúča, aby boli čo najskôr zaočkovaní starší ľudia a testovanie v ohniskách.

čína baňa baníci

Záchranári zostávajú v telefonickom kontakte s pracovníkmi uväznenými v bani

19.01.2021 14:50

Najmenej dvanásti z 22 baníkov v podzemí stále žijú a sú v relatívne dobrom zdravotnom stave.

Robert Fico, Smer,

Smer chce iniciovať mimoriadnu schôdzu o vyhlásení referenda

19.01.2021 14:35, aktualizované: 15:57

Potrebných 30 podpisov podľa Fica nebude problém vyzbierať.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Buduje tiež Miesto v srdci, ktoré je miestom pre podporu rozvoja človeka pomocou terapie tmou mistovsrdci.cz/. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 130068x
Priemerná čítanosť článkov: 1885x

Autor blogu