Založ si blog

1 200 euro mesačne bez práce – Test univerzálneho základného príjmu v Nemecku

Ďalší štát, teraz Nemecko spúšťa pilotný projekt tzv. Univerzálneho základného príjmu pre vybranú skupinku 122 ľudí, ktorí budú po dobu 3 rokov dostávať cca 1 200 euro bez akýchkoľvek podmienok. Je reálne do budúcnosti, aby ľudia dostávali peniaze na pokrytie svojich základných životných potrieb bez toho, aby museli čokoľvek robiť?

Čo presne znamená základný univerzálny príjem (ďalej ZUP)?

Nepodmienený základný príjem (všeobecný základný príjem, univerzálny základný príjem, občiansky príjem, občiansky plat, garantovaný príjem) je navrhovaný systém sociálneho zabezpečenia v podobe pravidelnej peňažnej dávky vyplácanej štátom alebo inou verejnou inštitúciou všetkým ľuďom v rovnakej výške a bez akýchkoľvek podmienok. Cieľom je doplniť a zlepšiť súčasný sociálny štát a zjednodušiť zložitý systém sociálneho zabezpečenia. Zmyslom tejto dávky by bolo poskytnúť zabezpečenie základného živobytia každému, bez ohľadu na vek, pohlavie, rodinné zázemie a príjmy zo zamestnania alebo iných zdrojov. Zdroj citácie odseku z cs.wikipedia.org

Pokusy o vytvorenie nového ekonomického podporného systému

Už sám titulok, že by mal každý človek v krajine brať peniaze a nemusel nič robiť, samozrejme prináša prinajmenšom úsmev a pochybnosti o duševnom zdraví toho kto to navrhuje. Ak sa ale s týmto konceptom zoznámime bližšie, zistíme, že je to jedna z možných ciest.

Svet nielen vďaka pandémii koronavírusu prechádza globálnou premenou, ako na úrovni ekonomickej, tak i sociálnej. Hospodárstvo a ekonomika v mnohých krajinách začínajú byť nefunkčné, ak samozrejme nebudeme tvrdiť to, že zadlžovanie štátu spolu s tlačou ničím nekrytých peňazí je šikovným riešením a zaistí nám perspektívnu budúcnosť.

Dopady lockdownu v mnohých štátoch privádza firmy do krachu a následne ľudí na pokraj neschopnosti pokryť ich základné životné potreby. Práve preto je potreba nájsť model, ako všetkým ľuďom pomôcť zabezpečiť ich životné potreby.

Namibia, India, Irán, Japonsko, Južná Kórea, Belgicko, Bulharsko, Česko, Fínsko, Francúzko, Nemecko, Grécko, Island, Írsko, Nizozemsko, Španielsko, Švajčiarsko, Spojené Kráľovstvo, Nórsko, Maďarsko, Alijaška, Kanada, Austrália, Brazília. To je výňatok štátov, kde už vznikla iniciatíva k diskusii alebo vlastný pilotný projekt k vyskúšaniu tohoto nového modelu.

Revolúcia nielen v sociálnej podpore, ale hlavne v myslení ľudí

Jedná sa o novú revolučnú cestu podpory obyvateľov štátu. Aby mohla byť implementovaná úspešne, bude potrebné spolu s ekonomickou premenou podpory obyvateľstva vytvoriť rozsiahly vzdelávací systém pre všetkých obyvateľov krajiny.

Dať ľuďom vzdelanie, aby pochopili, ako žiť v dnešnej dobe, a hlavne ako správne využiť čas v prospech spoločnosti, vďaka tomu, že budú doma. V ďalšom článku o ZUP príjme si povieme viac o nutnosti priameho prepojenia ZUP so systémom vzdelávania obyvateľstva.

Lockdown – áno alebo nie? Pravda je uprostred a nikto sa o ňu nezaujíma

10.02.2021

V súčasnosti vo svete nemá nikto plán alebo smer, ako vyriešiť pandémiu koronavírusu. Vakcína ešte nie je a iné riešenia nik neprináša. Existujú iba dva nezmieriteľné tábory. Jeden chce okamžite všetko zatvoriť je zástanca lockdownu a druhý je zasa ekonomicky orientovaný stojí proti uzavretiu. Pravda a riešenie leží v strede a nikto sa o ňu nezaujíma. Prečo? [...]

Prečo sa hermeticky uzavrel Izrael, keď sú tam najviac pokrytie očkovaním?

08.02.2021

Izrael kompletne uzavrel leteckú dopravu medzi Izraelom a celým svetom. Vycestovať je možné len výnimočne so špeciálnym povolením. Toto opatrenie si vyžiadala ďalšie mutácie koronavírusy, ktorý sa v Izraeli nezadržateľne šíri. Izrael má najväčšie pokrytie očkovaním na svete Deviatich miliónový Izrael mal začiatkom januára, podľa dostupných zdrojov, 1 milión [...]

Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí

22.01.2021

Niektoré sociálne média a ich hlavní predstavitelia v kontexte vývoja situácie okolo Donalda Trumpa pozastavili jeho sociálne profily. Skutočné sociálne siete majú poskytovať priestor pre spojenie ľudí a informácii, možnosť vyjadriť sa všetkým ľuďom. Lídri týchto sietí sa pasovali do rolí nadradených sudcov, ktorí chcú diktovať, čo je pre druhých dobré a čo [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09, aktualizované: 23:17

Spojené štáty vyzvali v utorok Izrael a Palestínčanov, aby sa vyvarovali úmrtiam civilistov.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 146323x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu