Koniec športu a športovým prenosom tak, ako sme na ne boli zvyknutí

Môžeme sa sťažovať, ľutovať alebo sa na krízu spôsobnú koronavírusom pozrieť zo širšej- globálnej perspektívy, ako na pomoc prírody. Ak to spravíme, zistíme ako nám táto pandémia pomáha uvedomiť si a dúfajme aj odstrániť z našich životov to, čo nám neprospieva. To, čo sa nám, ľudstvu vymklo z rúk a sami si s tým nevieme poradiť. Jednou zo zasiahnutých oblastí je svet športu a športových podujatí.

Podstata športových podujatí pre inšpiráciu a rozvoj človeka po fyzickej stránke sa v dnešnej dobe celkom vytratila. Športového ducha nahradil biznis drahých prestupov, nezmyselne vysoké odmeny športovcov, sponzoring, vsádzanie, úplatkárstvo a z toho všetkého vyplývajúca nevraživosť medzi športovcami, šíriacimi až k samotným fanúšikom.

Milióny na pozadí zápasov pretvorili šport na ekonomickú činnosť na pochybných základoch so zištným cieľom, ktorý s myšlienkou športu nemá veľa spoločného.

Zavreté športoviská, zrušené zápasy, pozastavená olympiáda, nie je čoho ľutovať ba naopak. Vďaka koronavírusu dostáva naša spoločnosť možnosť vrátiť sa k normálnym hodnotám v mnoho aspektoch nášho života a športových stretnutí sú jedným z nich.

Šport sa môže opäť navrátiť do úlohy inšpirácie a motivácie pre všetkých, aby človek zatúžil športovať s priateľmi pre radosť, zdravie a posilnenie ľudského spolužitia.

To se mám ještě ve čtyřiceti bát “Co mi na to řeknou rodiče?

05.06.2024

Tento týden jsme na konzultaci během pobytu ve tmě, řešili téma, které není vůbec neobvyklé. Martin ve svých čtyřiceti letech žije téměř spokojený život. Má práci, rodinu, své záliby a jediné, co mu přináší v životě starosti a stres, jsou pravidelné týdenní setkání s jeho rodiči. Každou sobotu bere svoji ženu a děti a jedou na rodinný sobotní oběd. Už [...]

otázka: Můj muž se nezajímá o duchovno. Mám si najít jiného?

01.05.2024

Otázka, kterou jsem dnes dostal od jedné účastnice na pobytu ve tmě, se docela často opakuje a přichází od žen, které jsou určitým způsobem aktivní na duchovní cestě. Objevuje se v různých podobách, ale má stejnou podstatu: „Můj muž se nezajímá o duchovno, ale jen o peníze a materiální věci. Vůbec si nerozumíme a pořád se hádáme. Mám se s ním rozejít a [...]

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

gronsko

Trump naďalej poškuľuje po Grónsku. Premiér zopakoval: Nie sme na predaj

18.05.2026 18:21

Toto nie je predmetom rokovaní, zdôraznil Nielsen.

Plaváková, Puškárová

Rodičia zatajujú príjmy, aby platili nižšie výživné. Chce ich štát prinútiť platiť viac?

18.05.2026 18:00

Puškárová a Plaváková v Téme na ta3 debatovali o sprísnení pravidiel pre výživné a o právach biologických otcov pri utajených pôrodoch.

Volodymyr Zelenskyj

Kyjev sa vraj dostal k tajným ruským dokumentom. Zelenskyj prezradil detaily o stave Putinovej krajiny

18.05.2026 17:47

Prezident potvrdil, že sankcie budú ďalej rozširovať.

Kangaroo / Klokan /

U protinožcov bežný pohľad, v Belgicku rarita. Klokan zastavil železničnú dopravu

18.05.2026 17:06

Hlásenie o „pomerne nezvyčajnom pohľade“ polícia dostala počas dopravnej špičky.

Vladimir Böhm

Buduji Místo v srdci pro Pobyty ve tmě a Osobní rozvoj. mistovsrdci.cz Věnuji se tématům: Posílení sebevědomí, Poslání a seberealizaci člověka, Smyslu života. osobnirozvoj.mistovsrdci.cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 89
Celková čítanosť: 251939x
Priemerná čítanosť článkov: 2831x

Autor blogu