Založ si blog

Lockdown – áno alebo nie? Pravda je uprostred a nikto sa o ňu nezaujíma

V súčasnosti vo svete nemá nikto plán alebo smer, ako vyriešiť pandémiu koronavírusu. Vakcína ešte nie je a iné riešenia nik neprináša. Existujú iba dva nezmieriteľné tábory. Jeden chce okamžite všetko zatvoriť je zástanca lockdownu a druhý je zasa ekonomicky orientovaný stojí proti uzavretiu. Pravda a riešenie leží v strede a nikto sa o ňu nezaujíma. Prečo?

Príprava spoločnosti na celkom nový život po otvorení

Pokiaľ necháme všetko otvorené, počet nakazených bude enormne stúpať. Ak všetko zavrieme, utrpíme veľké ekonomické straty a obmedzíme slobodu občanov, tvrdia druhí. Obidva tábory by sa mali pochopiť. Ani uzatvorenie a ani otvorenie neprinesie riešenie. Nemôžeme donekonečna vypínať a zapínať ekonomiku pri každej vlne koronavírusu. V budúcnosti nás čaká také riešenie.

Musíme počítať s tým, že liek na koronavírus v najbližších rokoch nebude nájdený, naopak budeme čeliť ďalším koronavírusovým vlnám. Naše životy sa premenia a spolu s nimi i ekonomika, ktorú tvoríme. Miesto ekonomiky, spotreby a nadbytku sa bude nová ekonomika orientovať len na produkciu základných životných potrieb a služieb.

Riešenie ostáva v príprave spoločnosti na nový stav. Na úplne nový život, ktorý nás čaká po opätovnom otvorení a čiastočnej eliminácii druhej vlny. Je naivné myslieť si, že bojujeme o návrat do našich pôvodných životov a zvyklostí. Nikdy sa tam už nevrátime. Skvelou správou je, že nový život bude podstatne kvalitnejší a šťastnejší. Len obdobie zmien a pochopenie, prečo týmto musíme prechádzať bude bolestivé.

Základným pilierom bude vzdelanie

Korektné a komplexné vysvetlenie všetkým prečo nastala táto pandémia, ako fungujú prírodné zákony, čo od nás príroda žiada a ako sa musíme zmeniť, aby sme prežili a vstúpili do novej doby.

Vysvetliť, že vývoj spoločnosti cez ego, kde sa každý zaujímal o seba, čo bolo a je zdrojom všetkého utrpenia ľudstva je na konci. Aby sme prežili, musíme každý zmeniť svoje správanie Musíme nastaviť nové hodnoty spoločnosti. Namiesto profitu sa budeme snažiť starať sa o druhých a budeme budovať, čo najlepšie vzťahy medzi ľuďmi.

Prečo sa hermeticky uzavrel Izrael, keď sú tam najviac pokrytie očkovaním?

08.02.2021

Izrael kompletne uzavrel leteckú dopravu medzi Izraelom a celým svetom. Vycestovať je možné len výnimočne so špeciálnym povolením. Toto opatrenie si vyžiadala ďalšie mutácie koronavírusy, ktorý sa v Izraeli nezadržateľne šíri. Izrael má najväčšie pokrytie očkovaním na svete Deviatich miliónový Izrael mal začiatkom januára, podľa dostupných zdrojov, 1 milión [...]

Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí

22.01.2021

Niektoré sociálne média a ich hlavní predstavitelia v kontexte vývoja situácie okolo Donalda Trumpa pozastavili jeho sociálne profily. Skutočné sociálne siete majú poskytovať priestor pre spojenie ľudí a informácii, možnosť vyjadriť sa všetkým ľuďom. Lídri týchto sietí sa pasovali do rolí nadradených sudcov, ktorí chcú diktovať, čo je pre druhých dobré a čo [...]

Koniec športu a športovým prenosom tak, ako sme na ne boli zvyknutí

07.01.2021

Môžeme sa sťažovať, ľutovať alebo sa na krízu spôsobnú koronavírusom pozrieť zo širšej- globálnej perspektívy, ako na pomoc prírody. Ak to spravíme, zistíme ako nám táto pandémia pomáha uvedomiť si a dúfajme aj odstrániť z našich životov to, čo nám neprospieva. To, čo sa nám, ľudstvu vymklo z rúk a sami si s tým nevieme poradiť. Jednou zo zasiahnutých [...]

Johnson & Johnson

ONLINE: EMA povie, čo s vakcínou Johnson & Johnson

20.04.2021 06:00

EMA skúmala niekoľko prípadov krvných zrazenín po očkovaní vakcínou Johnson & Johnson. Čaká sa na jej verdikt.

Marta

Boj dôchodkyne pokračuje, mesto trvá na parkovisku pri jej pozemku

20.04.2021 06:00

Dlhé mesiace sa vlečie „maratón“ odvolaní, ktoré podala Marta Krištofíková (85), aby zabránila vybudovaniu parkoviska v réžii žilinskej samosprávy.

Virus Outbreak Russia Putin

Sankcie, vyhodení diplomati, vyhrážky. Čo čaká vzťahy Rusko-Západ?

20.04.2021 06:00

Môže to byť ešte horšie? Vzťahy Západu a Ruska sú v posledných mesiacoch obmedzené na tvrdé gestá. Vzájomné vyhosťovanie diplomatov sa stalo už takmer normou.

Zoo v Spišskej Novej Vsi

Najmladšia zoo na Slovensku je spišská, vedie ju tretia generácia Dzurikovcov

20.04.2021 06:00

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi je najmenšia a zároveň najmladšia na Slovensku. Tento rok sa začne jej 32. sezóna.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.sk/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 144290x
Priemerná čítanosť článkov: 2004x

Autor blogu