Založ si blog

Svet je v ťažkej situácii je len jedno riešenie

Koronavírus, záplavy, celosvetové ekonomické problémy, to je len krátky výber toho, čomu súčasnosti čelíme. Svet prvý krát v histórii prechádza globálnou transformáciou.

Všetky tieto udalosti sú pod vedením prírody, ktorá postrkáva ľudstvo na ďalší vývojový stupeň. Ako dieťa, keď dospieva a rodičia naň kladú vyššie nároky. Rovnakým spôsobom príroda chce od nás, aby sme dospeli.

Dospieť pre človeka znamená zapojiť sa správnym spôsobom do vývoja prírody a dosiahnuť zmysel života. To znamená prestať egoisticky využívať druhých a prírodu.

Riešenie všetkých problémov v súčasnosti je len v náprave medziľudských vzťahov. Preto nás príroda pomocou koronavírusu uzavrela v našich domoch a neumožní nám kontakt medzi sebou dovtedy dokiaľ nebudeme súhlasiť so zmenou nášho správania.

Nemusím vyčistiť znečistené more, riešiť emisné povolenie, vymýšľať nové bezpečnejšie autá, či akékoľvek iné inovatívne nápady pre nápravu súčasných problémov ľudstva. Všetko, čo sa deje má jediný zdroj a tým sú naše poškodené medziľudské vzťahy.
Keď napravíme vzťahy k druhým ľuďom, postupne sa vyriešia všetky problémy.

Ak ich nenapravíme, príroda pomocou ďalších vírusov, záplav, hurikánov vytvorí ešte väčší tlak, aby sme zmenili naše správanie. Ako keď matka hovorí dieťaťu: „Buď si tie hračky upracceš po dobrom alebo to bude po zlom“.

Náprava medziľudských vzťahov a spoločnosti nečaká na vládne rozhodnutie, na počasie ani na čokoľvek iné. Každý sa musí sám rozhodnúť zmeniť svoj prístup k druhým ľuďom.

Podporovať migráciu a utečencov? – Áno, ale inak ako doteraz

23.09.2021

Celosvetová situácia s migráciou utečencov sa vyostruje. Európa sa obáva ďalšej migračnej vlny z moslimských krajín a v USA diskutujú koľko afganských utečencov prijať. Z viacerých príkladov vo svete pozorujeme, že migrácia utečencov nie je v iných krajinách podporovaná, práve naopak. Migranti si budujú enklávy s vlastnými zákonmi a zvykmi. Odmietajú prijať [...]

Dva dôvody, prečo som sa nechal zaočkovať vakcínou Covid

20.09.2021

Očkovať alebo neočkovať – to je téma, ktorá v posledných mesiacoch rozdeľuje spoločnosť. Namiesto toho, aby sa spoločnosť v boji proti celosvetovej pandémii koronavírusu zjednotila a konala spoločne, rozdelila sa na dva nezmieriteľné tábory. Tí, ktorí sa nechali zaočkovať, a tí, ktorí sú proti očkovaniu. Pri svojom osobnom rozhodovaní čerpám z múdrosti kabaly. [...]

Hurikán Ida, zaoberáme sa jeho následkami, nepýtame sa na príčinu

14.09.2021

Na pobrežie amerického štátu Louisiana vtrhol jeden z najsilnejších hurikánov za posledných 170 rokov. Desiatky mŕtvych, tisíce ľudí bez domova a elektriny. Pozastavenie ťažby ropy v Mexickom zálive so stratou 1,74 milióna barelov nevyťaženej ropy denne. Následné bleskové búrky a záplavy ochromujú USA. Škody dosahujú miliardy dolárov. Toto je len krátky výpočet [...]

Milan Krajniak

Krajniak: S Mikulcom nie sme spokojní. Blanár: Podržali ste ho

26.09.2021 12:08

Hnutie Sme rodina nie je spokojná s ministrom vnútra Romanom Mikulcom, ale počká si, či nový policajný šéf dokáže stabilizovať políciu.

SIS, siska, Slovenska informacna sluzba

SIS má kontakty s viac ako 100 spravodajskými službami sveta

26.09.2021 11:16

Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová hovorila o potrebe tesnejšej spolupráce tajných služieb.

hodiny, hodinky, budík, vstávanie, posúvanie času, letný čas, zimný čas,

V Brazílii zrušili letný čas, teraz o ňom opäť uvažujú

26.09.2021 11:10

Najhoršie sucho za ostatných 91 rokov obnovilo v Brazílii úvahy o opätovnom striedaní zimného a letného času.

očkovanie, vakcína, koronavírus

Pribudlo 689 nakazených, zaočkovali 776 ľudí. Na ventilácii je 45 osôb s kovidom

26.09.2021 10:50

V nemocniciach je 501 pacientov, potvrdené ochorenie má 398 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 83,22 % ľudí.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 162899x
Priemerná čítanosť článkov: 2088x

Autor blogu