Založ si blog

Dva dôvody, prečo som sa nechal zaočkovať vakcínou Covid

Očkovať alebo neočkovať – to je téma, ktorá v posledných mesiacoch rozdeľuje spoločnosť. Namiesto toho, aby sa spoločnosť v boji proti celosvetovej pandémii koronavírusu zjednotila a konala spoločne, rozdelila sa na dva nezmieriteľné tábory. Tí, ktorí sa nechali zaočkovať, a tí, ktorí sú proti očkovaniu.

Pri svojom osobnom rozhodovaní čerpám z múdrosti kabaly. Čo je kabala? Najstaršia veda na svete, ktorá vysvetľuje duchovný vývoj človeka a odpovedá každému na otázku: Aký je zmysel a cieľ života a ako ho dosiahnuť. Táto veda sa nazýva tiež vedou o spojení. Jej príspevok je aktuálny práve v dnešnej dobe, pretože celému svetu prináša vysvetlenie toho, ako sa máme ako ľudia správne spojiť, aby sme vyriešili problémy, ktorým v súčasnosti čelíme.

A teraz späť k dôvodom môjho rozhodnutia založeného na tejto múdrosti. Hovorí sa:

Lekár dostal právo liečiť
Lekári majú znalosti a možnosti ako liečiť ľudí. Preto ak ministerstvo zdravotníctva odporúča očkovanie, je to pre mňa dostatočný dôvod na to, aby som toto odporúčanie akceptoval.

Človek by sa nemal vyčleňovať zo spoločnosti
Žijeme v spoločnosti a sme jej súčasťou. Mali by sme akceptovať to, čo robí celá spoločnosť, a riadiť sa jej zákonmi a odporúčaniami. Čo je dobré pre celú spoločnosť, je dobré aj pre mňa, nie som výnimkou.

Ako môže moje rozhodnutie dať sa zaočkovať prospieť spoločnosti?
Aby som potenciálne ochránil ostatných pred sebou samým. Ako keď lekári operujú chorého človeka. Rúška nenosia preto, aby chránili seba, ale aby ochránili pacienta pred sebou samými ako potenciálnym zdrojom infekcie. Aj keď som teraz zdravý, niekedy v budúcnosti sa môžem stať prenášačom vírusu. Vnímam to tak, že týmto konaním a zámerom pomáham chrániť ostatných.

Tento článok vyjadruje môj osobný pohľad a prístup k očkovaniu vychádzajúci z mojej interpretácie múdrosti kabaly. Nikoho nepresviedčam ani nenabádam, aby urobil nejaké rozhodnutie.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

eské opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

ONLINE: Rusi sa snažia uniknúť mobilizácii. Zavrie Putin hranice?

26.09.2022 05:55, aktualizované: 07:25

Po vyhlásení čiastočnej mobilizácie utieklo z Ruska viac ako 260-tisíc mužov, tvrdí opozičný denník Novaja Gazeta a odvoláva sa na zdroj blízky Kremľu.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 198691x
Priemerná čítanosť článkov: 2284x

Autor blogu