Založ si blog

Čo znamená, že sme posledná generácia?

Kabalisti, teda ľudia, ktorí študujú vedu o zmysle a cieli života človeka uvádzajú, že sa nachádzame v takzvanej poslednej generácii. Označenie poslednej generácie nemá nič spoločné so žiadnymi čiernymi scenármi o konci sveta či zániku civilizácie. Čo to znamená?

Posledná generácia je označenie pre posledný vývojový stupeň človeka na našej súčasnej úrovni, teda na egoistickom základe, keď každý koná vo svoj prospech na úkor druhých ľudí, čo je príčinou všetkých ťažkostí, nešťastia a katastrof na zemi.

Sme generáciou, ktorá vstupuje do obdobia, kedy prostredníctvom rôznych tragických míľnikov, ako boli a sú najrôznejšie vojny, krízy a teraz koronavírus, máme možnosť uvedomiť si, že, preto, aby sme ako ľudstvo prežili, musíme zmeniť svoj prístup k ostatným ľuďom, spoločnosti a prírode. Na miesto egocentrického záujmu o seba a vlastné záujmy sa musíme zmeniť, začať žiť v prospech spoločnosti a vytvárať si v nej dobré vzťahy medzi sebou.

Teraz prostredníctvom udalostí, ktoré spustil koronavírus vstupujeme do tejto etapy. Sme poslednou generáciou a zároveň sa staneme prvou generáciou, ktorá bude budovať medziľudské vzťahy na vzájomnej zodpovednosti a láske medzi ľuďmi.

Spôsob, ako to dosiahnuť nie je ťažké si predstaviť, navyše ho každý z nás má vo svojom vnútri. Mudrci povedali: „Miluj blížneho svojho ako seba samého“. Ako to však prakticky každý deň naplniť, ako to urobiť, ako sa zmeniť? Predstavte si, že naše budúce vzťahy medzi sebou budeme vytvárať a k ľuďom sa budeme správať tak, ako sa správame k našim najbližším, našej rodine, našim deťom.

Zmena na tento nový spôsob života príde postupne a záleží len na nás či to bude cesta priama a bezbolestná alebo pomalá a strastiplná. Teda buď sami začneme meniť svoje správanie k druhým ľuďom a k prírode podľa vyššie uvedeného princípu „Miluj blížneho svojho ako seba samého“ alebo sa nebudeme chcieť meniť a príroda nás sama k zmene pomocou ďalších koronavírusov, prírodných katastrof či vojen postrčí.

Cieľ je daný, výber cesty je na nás …

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

eské opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

ONLINE: Rusi sa snažia uniknúť mobilizácii. Zavrie Putin hranice?

26.09.2022 05:55, aktualizované: 06:50

Po vyhlásení čiastočnej mobilizácie utieklo z Ruska viac ako 260-tisíc mužov, tvrdí opozičný denník Novaja Gazeta a odvoláva sa na zdroj blízky Kremľu.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 198687x
Priemerná čítanosť článkov: 2284x

Autor blogu