Založ si blog

Kde je naša slobodná vôľa?

Čo sme ako ľudstvo ešte nevyskúšali? Mali sme kráľov, cisárov, vládcov, tyranov, premiérov aj prezidentov. Vyskúšali sme komunizmus, kapitalizmus, nacizmus, socializmus, liberalizmus i demokraciu. A čo je výsledkom všetkých týchto pokusov?

Zničená planéta, ekologické katastrofy, finančné a vládne krízy a hladujúci ľudia nielen v rozvojových krajinách. Aj sme pokročili? Áno, ak hovoríme pokrok tomu, že ľudia vo vyspelých krajinách sedia doma zamknutí za dverami s rúškom na ústach, pripojení k internetu a majú strach vyjsť von, potom sme teda pokročili, ale kam?

Pomáhali nám lídri, psychológovia, psychiatri, dokonca sme začali aj meditovať a snažili sa byť duchovní, ale skrátka nič z toho nepomohlo, prečo?

Nemáme kontrolu nad našimi životmi a slepo sa rozvíjame pod tlakom nášho ega. To chce viac a viac pre seba a na úkor ostatných. Dokonca sme si toho aj vedomí, že vývoj nám cez ego ubližuje, ale nemôžeme si pomôcť, neustále pokračujeme v zabehaných koľajach. Všetky pokusy o nápravu ega stroskotali. Ego, teda negatívnu silu v nás egom nepotlačíme. Je to, ako by sme sa pokúšali horiaci benzín hasiť ďalším benzínom.

Máme jedinú šancu, teda slobodnú voľbu obrátiť sa k rozvíjaniu pozitívnej sily. Pozitívna sila sa však nenachádza v nás samotných, nachádza sa v prírode, v systéme okolo nás. Preto príroda dokáže postupne napraviť akékoľvek ekologické katastrofy, ktoré človek spôsobil, späť do pôvodného harmonického a fungujúceho stavu. Ako funguje táto pozitívna sila prírody?

Funguje na princípe prepojenia všetkých jej častí: kamennej, rastlinnej a živočíšnej do jedného harmonického celku, keď každý prvok je zapojený a prospieva tomuto celku, prírode. Tak sa rozvíja pozitívna sila okolo nás.

Naše životy, sociálne väzby a spoločnosť je teraz postavená na negatívnom egoistickom (sebeckom) základe, a preto ľudstvo trpí. Naša slobodná voľba je práve v tom, začať alebo nezačať, vytvárať vzťahy a celú spoločnosť, nie na egoisticky oddeľujúcom princípe, ale na pozitívnych princípoch spojenia, podľa zákonov prírody. Namiesto seba, egoistického záujmu o seba a pre seba, mať záujem o druhých, o prospech ostatných ľudí.

Vo chvíli, keď začneme vytvárať pozitívne vzťahy medzi ľuďmi, dôjde k náprave všetkých súčasných katastrof a utrpenia, ktoré sú dôsledkom nášho vlastného sebeckého správania. V tom je naša slobodná vôľa, ktorú každú sekundu každý z nás robí.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

eské opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Rusko, Ukrajina, mobilizácia, vojna na Ukrajine, branci

ONLINE: Rusi sa snažia uniknúť mobilizácii. Zavrie Putin hranice?

26.09.2022 05:55, aktualizované: 09:15

Po vyhlásení čiastočnej mobilizácie utieklo z Ruska viac ako 260-tisíc mužov, tvrdí opozičný denník Novaja Gazeta a odvoláva sa na zdroj blízky Kremľu.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 198697x
Priemerná čítanosť článkov: 2284x

Autor blogu