Založ si blog

Odkiaľ pochádza nedôvera k očkovaniu?

V posledných mesiacoch je stále silnejšia snaha väčšiny vlád presvedčiť svojich občanov, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu. Motivácia ani nátlak zo strany vlád nezaberajú na tých, ktorí sú proti, čo vyvoláva ešte silnejšiu vlnu odporu voči očkovaniu a protipandemickým opatreniam.

Vládni úradníci sa márne snažia presvedčiť a argumentovať číslami. Ľudia jednoducho nedôverujú vládam ani prostrediu, v ktorom žijú. Bohužiaľ to nie je prekvapujúce. Ľudský život dnes je životom v nepriateľskom prostredí. Namiesto toho, aby sme verili, že nám niekto, ak to budeme potrebovať, pomôže, že to s nami niekto myslí dobre, sme sa ocitli v pasci nenávistných medziľudských vzťahov, kde každý chce využiť toho druhého vo svoj prospech.

Nielen vlády a politici myslia predovšetkým na seba. Väčšina ľudí má každodenné starosti so zabezpečením základných životných potrieb, platením rastúcich cien energií a hypoték. Vidia, že sú odkázaní sami na seba. Nikto im nepomáha, naopak, musia platiť dane, rôzne poplatky a poistné zmluvy, z ktorých profitujú veľké medzinárodné organizácie. Bohužiaľ, tieto medziľudské vzťahy sme si vybudovali prostredníctvom rozvoja nášho ega a egocentrického záujmu každého len o seba.

Ako môže niekto očakávať, že v takomto prostredí nedôvery a strachu, kde si myslíme, že „každý ma chce využiť“, sa niekto dobrovoľne a okamžite dá zaočkovať? Keďže akcie a hodnoty spoločností vyrábajúcich vakcíny raketovo stúpajú, z dobrej myšlienky pomôcť iným sa opäť stáva ekonomická kalkulácia a zisk pre pár vybraných akcionárov farmaceutických spoločností.

Jedno riešenie pre všetko

V našom živote máme len jednu úlohu, a tou je budovanie správnych medziľudských vzťahov. Namiesto toho, aby sme využívali iných pre svoj vlastný prospech, mali by sme sa snažiť pomôcť ľuďom, aby sa v našej spoločnosti cítili bezpečne. Vytvoriť medzi všetkými prostredie a pocit bezpečia, ako keď sme boli malí a cítili sme sa bezpečne v rodinnom kruhu. Vedeli sme, že sa vždy môžeme spoľahnúť na rodičov, na teplo domova, že nám pomôžu a nikto nám neublíži. Nápravou medziľudských vzťahov vyriešime všetky problémy dneška.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Dva milióny za fotografie s pávom

07.02.2022

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach? Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej [...]

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

Lynette Dawsonová

Zmizla pred 40 rokmi, doteraz ju nenašli. Manžela Lyn Dawsonovej však za jej vraždu odsúdili

02.12.2022 18:49

Kriminálna kauza sa stala v Austrálii jednou najsledovanejších.

Alex Jones

Konšpirátor Jones vyhlásil bankrot, dlhuje takmer 1,5 miliardy dolárov

02.12.2022 16:57

Majiteľa dezinformačného webu Infowars odsúdili za šírenie dezinformácií o streľbe v škole Sandy Hook v roku 2012.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 202291x
Priemerná čítanosť článkov: 2325x

Autor blogu