Založ si blog

Dva milióny za fotografie s pávom

Túžba byť poriadne vidieť na sociálnych sieťach už nie je len cieľom mladej generácie influencerov, technologických alebo obchodných spoločností, ale aj vlády a jej úradníkov. Čo sa však stane, keď česká vláda zaplatí takmer dva milióny za fotografie ministra s pávom v rámci PR na sociálnych sieťach?

Úsmev, ale hlavne zdesenie bežných ľudí a celej politickej scény. Vysvetlenie, že nejde o osobnú reklamu, ale o formovanie mediálneho obrazu celého ministerstva financií, situáciu neupokojí, najmä dnes, keď štátny dlh v septembri 2021 predstavoval 2 334 miliárd korún, čo je 30,8 % HDP.

Vláda je zrkadlom spoločnosti

Musíme si uvedomiť, že celá naša spoločnosť je v skutočnosti rozbitá, a že vzťahy fungujú na egoistických základoch. Každý hľadá výhody len vo svoj prospech. Naše medziľudské vzťahy sú založené na neustálej súťaži vo využívaní iných ľudí a každej príležitosti na osobné obohatenie.

Fungovanie vlád a ich ministrov odráža stav spoločnosti, z ktorej pochádzajú. Určite neočakávame, že sa štátni úradníci budú správať inak? Majú len viac príležitostí, takže ich viac využívajú „pre seba“. To, čo niektorí obyčajní ľudia robia v malom, oni robia vo veľkom.

Nie vládu je treba zmeniť, ale seba

Keď si my, celá spoločnosť alebo aspoň jej väčšia časť, uvedomíme, že problémom sme my sami a to, ako sa správame k iným ľuďom, môžeme začať pracovať na svojej náprave. Preskúmať svoje myšlienky a činy pomocou vnútornej otázky: „Ako môžem prospieť iným ľuďom?“ namiesto „Ako ich môžem využiť vo svoj prospech“. Vtedy si uvedomíme, že máme dosť práce sami so sebou a nebudeme sa zaoberať tým, čo robia iní.

Kedy budeme k vláde vzhliadať ako dieťa k matke?

Postupne, deň za dňom, ak začneme korigovať svoje správanie a vzťahy s inými ľuďmi, začne sa meniť aj celé naše okolie. Časom sa do vlády dostanú ľudia, ktorí nám budú svojím správaním ísť príkladom a my k nim budeme môcť vzhliadať ako dieťa k rodičom a kopírovať ich správanie.

Aby sme opustili začarovaný kruh reťazenia sebeckých činov a ich deštruktívnych dôsledkov v našom živote, máme príležitosť a jedinú šancu začať každý sám u seba.

Extrémne horúčavy v Európe – môžu za ne skleníkové plyny?

31.07.2022

Francúzsko na juhozápade hlási až 42,6 stupňa Celzia. Požiar v Španielsku už zničil 25 000 hektárov porastu a ďalší požiar je hlásený aj v nemeckom národnom parku Saské Švajčiarsko. Chorvátska Istria obmedzuje množstvo vody, ktorá je k dispozícii pre turistov a na údržbu verejných priestranstiev. Zoznam účinkov extrémnych horúčav a účet za ne by mohol ešte dlho [...]

Zbaviť sa závislosti na plyne nepomôže

24.07.2022

Ako sa zbaviť závislosti na ruskom plyne a ako ho nahradiť? Táto téma zamestnáva politikov v celej Európe. Všetko, čo je ruské, dostalo nálepku zakázané, odmietnuté, odstrihnuté, vzdialené. Stručne povedané – dať jasne najavo, že vojna je neprijateľná. Na jednej strane je logickým a správnym krokom, že nechceme ekonomicky podporovať krajinu, ktorá vyvolá vojenský [...]

Don’t Look Up! K zemi hľaď! alebo čo máme spoločné s filmom?

19.01.2022

Na čele rebríčka najlepšie hodnotených filmov sa umiestnila katastrofická komédia Don’t Look Up. Hrá v ňom dvojica astronómov, ktorí sa snažia varovať ľudstvo pred veľkým meteoritom, ktorý zasiahne Zem a spôsobí totálnu skazu. Dvojica astronómov prezentuje fakty a informuje médiá, vládu a ľudí na celom svete o zrážke meteoritu so Zemou. Nikto ich však neberie [...]

Germany Belarus

Líderka bieloruskej opozície vytvára exilovú vládu, Cichanovská zverejnila prvé mená

09.08.2022 20:25

Bývalý policajný dôstojník, označovaný Minskom za "zradcu", dostal za úlohu obnovenie právneho štátu.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Demokracia či demobláznovstvo? Čínsky hovorca si podal Američanov

09.08.2022 19:00

Aj karikatúra, ktorú zverejnil čínsky hovorca ministerstva zahraničných vecí na sociálnej sieti, ukazuje, že vo vzťahoch Číny a USA to stále viac škrípe.

Melitopol

Nový Krym? V Záporoží Rusi chystajú referendum

09.08.2022 18:35

Okupačná správa záporožského regiónu oficiálne ohlásila prípravy na "referendum" o pripojení tejto ukrajinskej oblasti k Rusku.

parlament národná rada nrsr

Zomrel exposlanec a bývalý starosta Ružinova Pavol Kubovič

09.08.2022 17:17, aktualizované: 17:53

Informoval starosta Martin Chren.

Vladimir Böhm

Vladimír je študentom medzinárodnej akadémii Bnei Baruch kabacademy.eu/cz/ , ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku ,,Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov. Viac o Vladimírovi nájdete tu vladimirbohm.cz/.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 194987x
Priemerná čítanosť článkov: 2241x

Autor blogu